Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az igazság a tejfogyasztáss...

Mi az igazság a tejfogyasztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy idősebb korban nem szabad sok tejet inni,de azt is hogy kell a tejet inni naponta.
2010. dec. 1. 09:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ez nem így van. Pont a tej olyan összetételű, h nagyon jól hasznosul a kálcium, jobban beépül. Ez a hír nem tudom honnan röppent fel, h nem hasznosul, de biztosan nem igaz. Érdekes, minden évben előjönnek vmi étellel amire ráhúzzák ezt, h nem egészséges, nem hasznosulnak a vitaminok, ásványi anyagok. Tojás, hús, tej....mindre vannak ilyen "tudományos" cikkek. Persze, valahogy el kell adni a 3x drágább mandula, rizs, szója és egyéb tejpótlókat, amire nem mondom, h rossz, mert néha én is iszok és sztem egész finomak, de az én véleményem szerint nem ér annyit, amennyi. A káposztában, brokkoliban pl. igaz, h van kálcium, de sokkal többet kellene megennünk ahhoz, h megfelelő mennyiség jusson be.
2011. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!