Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az igazság a tejfogyasztáss...

Mi az igazság a tejfogyasztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy idősebb korban nem szabad sok tejet inni,de azt is hogy kell a tejet inni naponta.
2010. dec. 1. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem senki sem tudja az igazat. Én is olvastam mindkettőt.
2010. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem igyál, ha megkívánod, de nem kell túlzásba vinni, abból nem lehet baj.
2010. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én már sokaknak ajánlottam hogy olvassa el a "Tej élet, erő, egészség?" oldalt a neten.
2010. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az emberek eleve túlzásba viszik az állati fehérjék fogyasztását, gondolja csak végig mindenki, hogy miket eszik/iszik nap mint nap, márpedig ezek nagyon savasítanak, és sok felhasználhatatlan anyagot is tartalmaznak. Hiába van a tejben is rengeteg kálcium, alig-alig szívódik fel... [link]
2010. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kevesebb műtejet kell inni pl; permeátum, mert a szervezet nem tudja annyira feldolgozni, de több igazi tejet, amiben van tápanyag.
2010. dec. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak a házi tej a tej! A többi csak találmány a tej helyettesítésére! Amúgy a laktózt a felnőtt szervezet már nem képes elbontani.
2010. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt a "káros a tej" dolgot már pár évvel ezelőtt a tojással is eljátszották és utána "kiderült", h mégis egészséges. Ez van a tejjel is és minden mással. Az a baj, h totál ellentétes vélemények vannak a dologról és így nehéz eldönteni, mi az igazság. De a tapasztalat dönti el mi az igazság: a legszebb hipotéziseket is el kell vetni, ha egyetlen ponton is nem egyezik a tapasztalattal (Claude Bernard). A tejfogyasztás hosszú múltra tekint vissza, valószínűleg ha annyira káros lenne, a szervezet jelezne erősen. A tejallergia, laktózintolerancia az teljesen más. Attól még a tej nem káros. Az a furcsa, h mindig a tejellenzők jönnek azzal, h, "mert a gazdaság miatt nyomatják a tejről szóló pozítiv cikkeket, írásokat..stb" .... igen, de aki e tej károsságát bizonyítani próbálja, az is magának játszik, mert most lett divat ez a zabtej, rizstej, mandulatej meg egyebek, amik mondanom sem kell duplájába kerülnek egy sima tejnek....nem árt elgondolkozni.
2011. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem minden viszonylagos. Ezt úgy értem, hogy ha egy olyan ember fogyaszt tejet (igazi tejre gondolok,) akinek egyébként semmi baja, és nem is érzékeny a laktózra, akkor azt hiszem ennek az embernek nem probléma a tej.

Ám ha egy legyengült embernek adunk tejet, annak sajnos akár felső légúti problémája is jöhet a tej fogyasztás után, akár asztma is, mivel az immunrendszerének inkább erősítésre lenne szüksége, azaz sok zöldségre, és gyümölcsre, mint sem savasító tejre.

A mai tejben egyébként sok a nem kívánatos anyag, mint pl. gyógyszermaradványok, antibiotikumok, növekedés-serkentők....stb. Természetesen ezekre az emberi szervezetnek egyáltalán nincs szüksége.

Sokkal nagyobb problémának látom, hogy a legtöbb ember sejtszinten dehidratált, azaz nem iszik elég folyadékot. Pedig a szervezetünk csak akkor tud megfelelően működni, ha 10kg súlyra-ra számolva 300ml, vagyis 3dl vizet megiszunk. A másik probléma hogy a sok rémísztgetés hatására az emberek kevés sót fogyasztanak. Nem a só okozza a magas vérnyomást! Ha a szervezet rendesen!! el van látva tápanyagokkal, akkor nem emelkedik meg a vérnyomás tartósan, csak akkor, amikor éppen így védekezik a szervezet a stressz ellen, ami teljesen normális dolog.

Úgyhogy aki egészséges, és megfelelően ellátja a szervezetét vitaminokkal, ásványokkal, annak nincs mitől félnie, nyugodtan ihat tejet, persze ezt sem kell túlzásba vinni.

2011. máj. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A felső légúti dologban igazat adok, mert mikor tejet iszok, úgy érzem gombóc van a torkomban és érzem, hogy ott van a lerakódás, valamint elég sűrűn érzem az orromban, h be van száradva és nehezen veszem a levegőt. De hasfájást, emésztési problémát nem érzek és nem érzem, hogy rossul lennék tőle. Ha valakinek ilyen felsőlégúti problémái vannak, akkor annak nem szabad tejet inni? :S Pedig sok zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok.
2011. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szabad, de nem sok értelme van. Kalciumot ugyanis nem sokat hasznosítunk belőle.
2011. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!