Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik tudat alatti bulimia?

Létezik tudat alatti bulimia?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem hogy pl.. én súlyproblémákkal küzdök de sosem sikerül ellene tennem, elégedetlen vagyok az alakommal de nem folyamodnék drasztikus módszerekhez.


Most már lassan 4 napja mikor eszek akármilyen napszakban rá fél órára miután befejeztem az evést hánynom kell, rosszul leszek attól amit megettem.

Nem eszek kimondottan zsíros, nehéz ételeket.. de bármit eszek kijön.

Nagyon szeretnék többet megtudni(ha létezik ilyen, vagy ha egyáltalán ide sorolják ezt) a bulimiának erről a fajtájáról. Honlap címek is tökéletesek.


Köszönöm a segítséget előre is.


15/L


2010. dec. 13. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még hasonló esetről, de mint példád is mutatja, létezhet ilyen. A bulímiások általában hosszú idő után jutnak odáig, hogy erőszakos önhánytatás nélkül, szimplán reflexből + bűntudatból magától kijöjjön belőlük az étel. Ha jól értelmeztem, nem próbálkoztál egészségtelen fogyókúrás módszerekkel, de érzésem szerint foglalkoztatott a gondolat, csak erőt vettél magadon, és nem akartad belehajszolni magad egy ilyen betegségbe,és önkontrollal még el tudtad ezt nyomni. Szerintem a fogyni vágyás, a tudat alatti, étellel, evéssel kapcsolatos lelkifurdalás válthatta ezt ki nálad.Véletlenül sem szeretném beléd beszélni, lehet, hogy egy szimpla gyomorrontásról van szó..bár inkább pszichés eredetűnek tűnik a problémád. MI történt azóta? Hogy vagy ilyen téren? 19/L.
2010. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!