Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túl sokat ettem, mit csináljak...

Túl sokat ettem, mit csináljak, hogy jobb legyen? Nem akarok hánytatni!

Figyelt kérdés

Több mint három éven keresztül evés zavarom volt, kezdetben bulímia, de az csak néhány hónapig, aztán ez átcsapott szépen lassan anorexiába. Nem kérek a lenézésből, és elítélésből. Most már én is tudom, hogy nagyon beteg voltam. Nem hobbiból, divatból váltam anorexiássá, hanem iszonyat nehéz életem volt, tele sok megrázó élménnyel, depressziós is voltam és így alakult sajnos... :(

Viszont önerőből, semmiféle támogatás nélkül ezen változtatni akartam, és sikerült is, lassan fél éve, hogy rendesen eszek, vagy legalábbis nem úgy mint egy anorexiás. Napi 800 kcal mindenképp letuszkolok, de többnyire az 1200 kcal a cél. Most 173 cm és 59 kg vagyok, ami már egész normális azt hiszem.

Bocs, hogy mindezt így leírom de erről senkivel nem tudok beszélni... :(


Szóval ma valahogy nagyon sokat ettem, és most teljesen rosszul vagyok. Mit csináljak, hogy jobb legyen? a hánytatástól félek.. hogy megint visszaesek a betegségbe. :/


18/L


2010. dec. 13. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Irány a pszichiátria.
2010. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy vagy rosszul? Lelkileg, vagy úgy mintha túl tele lennél vagy máshogy? Mert a 2.ra van egy tippem, rágj el egy rágót, nekem mindig használ.

Többel sajnos nem tudok segíteni, de nagyon helyes, hogy nem akarsz visszaesni, a súlyod tökéletes. Gratulálok ahhoz hogy így le tudtad győzni a betegséged. Csak így tovább. ;)

2010. dec. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Még nem győztem le teljesen. Mentálisan még egyáltalán nem, így is eléggé irányítja az életemet a dolog. De küzdök, van hogy sírni tudnék annyira nem bírok enni, mégis lekényszerítem.. de nagyon nehéz.

Ilyenkor amúgy ha túl sokat eszem, mindenhogy rossz. Úgy érzem, hogy nem bírok mozdulni annyira tele vagyok és lelkileg is teljesen összetörök. Hatalmas bűntudat, önutálat és depresszió szerű érzés. Ilyen volt az anorexiám kezdeti fázisában is,amikor még kívántam az ételt és időnként így befaltam. Ezt nem lehet elmagyarázni, őszintén kívánom hogy ne kerüljetek ilyen helyzetbe.

2010. dec. 13. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!