Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit jobb enni: fehérjét vagy...

Mit jobb enni: fehérjét vagy szénhidrátot? Ill. miből mennyi az optimális?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezen a linken számold ki : [link] Itt írja, hogy számodra mi az ideális.
2011. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szénhidrátból 500g az átlagos ajánlott adag, fehérjéből meg 50g. Egyikből sem szabad túlzásba esni. Mindkettő fontos..nincs ilyen, h melyik a jobb.
2011. aug. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De szénhidrátot könyebb fehérjévé alakítani, vagy fehérjlt szénhidráttá, ha valamiből kevés van a szervezetnek? Illetve fehérjét nem is tudja biztosan mindegyiket a szervezet magától, mert vannak eszenciális aminosavak. De ha sok fehérjét fogyasztunk, akkor azt átalakítja nem? Fordítva viszont nehezebb.
2011. aug. 5. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Fehérjéből is tud a szervezet szénhidrátot alakítani, de attól még kell szénhidrátot enni. Ne mássz bele ebbe annyira sztem...én is rá vtam sokáig kattanva erre a számolgatásra meg figyelni, h mi mennyi....de meg lehet őrülni. Egyed ami jól esik...Ha pl tésztát kívánsz, ne egyél csak azért húst mert úgy gondolod, h a fehérje jobbat tesz. Ez hülyeség. Mindent kell enni, mértékkel.
2011. aug. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!