Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki annyira érzékeny egy ételfajtára, hogy megbetegszik, ha eszik belőle?

Figyelt kérdés
Az esetemet sokan beképzelésnek veszik pedig így igaz, ahogy leírom. Nyugtassatok meg, hogy létezik ilyen, mert elegem van a bántó, buta beszólásokból. Ha cukros ételeket eszem akkor utána beteg vagyok, ha keveset eszem (pl. egy szelet süti) akkor egy napig vagyok rosszul, de ha több napon keresztül kell ennem az ilyen kajákat (pl. karácsony rokonlátogatás) akkor olyan beteg vagyok utána, hogy már volt olyan, hogy majdnem kórházba kerültem annyira legyengültem. Ha nem eszem cukorból készült ételeket akkor soha nem vagyok beteg. Megvizsgáltattam magam, és bár hajlamos vagyok a cukorbetegségre, nem vagyok még cukros tehát nem ez a baj...Ilyen esetben lehet azt csinálnom, hogy inkább nem eszem az adott kajából?
2010. dec. 18. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha neked a cukor nem tesz jót, akkor ne egyél belöle.

2. Ha okoskodnak, akkor mondd azt, hogy allergiás vagy rá - ezt a legtöbben könnyebben elfogadják.

3. Se rokonlátogatáskor, se máskor NEM KELL olyasmit enni, ami nem esik jól.


Egyébként a candida-fertözés esetében kimondottan rosszat tesz a cukor - nem ártana ilyen irányban kivizsgáltatnod magad.

2010. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én a mogyorótól leszek rosszul!! Utána hányok, és beteg leszek, 3-szor is kipróbáltam hogy nem e én képzelem be magamnak de nem...
2010. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Létezik!Én némely tejterméktöl vagyok rosszul,nem mindegyiktől és nem is vagyok tejcukorérzékeny.Meg van hogy rosszul vagyok a zsiros dolgoktol de általánban csak akkor ha "meleg"zsirrol van szó szóval egy szalonna vagy hasonlo nem okoz gondot de mondjuk egy meleg szalonnás tojás vagy bármi na attol már rosszul vagyok.Szóval lehet a gyomrod érzékenyebb pár dollogra.És mivel a védekező képességed nagy része a gyomorban találhatoi így más fizikai bajod is lehet tőle.
2010. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, sőt, még az adalékok közül, szinezékekre, tartósitószerekre is lehetsz érzékeny. Én is azt mondom, mint az egyik válaszoló, hogy ne érdekeljen a sok elmaradott hülye, akik ezt még nem tudják, mert azt tapasztalom, hogy sok emben egyáltalán nincs vele tisztában, hogy a panaszait valamilyen számára nem megfelelő táplálék okozza. Azt egyél ami számodra jó!
2010. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Liszt, cukor, szénhidrát, tejtermék ezek okozhatnak elsősorban problémát!
2010. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És szénhidrátot sose egyél fehérjévek együtt, tehát pl. húshoz mindig csak zöldséget fogyassz!
2010. dec. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kezdem magam "normálisnak" érezni. :)

Az adalékokra tudom, hogy allergiás vagyok, de a cukor az nem mesterséges anyag, azért nem fogadja el senki, ha "nyafogok". Sajnos nálunk az a divat, hogy mindent meg kell enni amit felszolgálnak, akár ízlik, akár nem. Ha mégse akarod, akkor szinte megtömnek. Volt már olyan, hogy a vendégségben ebéd után, ágynak estem, mert az utolsó 2 falatot már nem akartam volna megenni, de mégis addig idegesítettek amíg meg nem tettem, hát az eredmény persze az lett, hogy fél óra múlva, az egész ebédet kihánytam. :( Azóta nagyon félek, és inkább tűröm, hogy finnyás vagyok, meg szégyent hozok a családra, és hasonló beszólásokat... :(

2010. dec. 23. 17:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Huhú de kedvesek a vendéglátóid, barátnőm is ilyen utolsó falat marad.. :), ennyi nem cseszegeti senki sem érte, megeszem én vagy az apja :D

Amúgy ne aggódj , ha ennyire rosszul vagy a cukortól akkor Bocs, most olvastam hogy voltál, a hajlamod egyébként ha megvan lehet kevesebb a béta sejted a hasnyálmirigyben ami az inzulint előállítja, a modernnek nevezett táplálkozás extrém mennyiségben lövi a szervezetet finomított szénhidráttal ( végeredményben cukorral), ami ha egy kicsit is érzékeny vagy jobban megvisel mint másokat.

A cukor egyébként nem egy természetes dolog a táplálkozásban. Főleg a finomított répacukor/kristálycukor.Ezeket ha tudod kerüld, egyben a péksütikkel/fehérlisztes kenyérrel együtt. Egyél tönkölyöset, barnát...stb. Próbáld ki esetleg a mézet már ha szereted , vagy a barna-cukrot. ( Tiszta nád cukrot ) Juharszirupot valamint a nyírfacukrot, drágább de jobb.

Vagy konzultálj dietetikussal, biztosan tud segíteni!

A rokonokat meg tényleg nem értem , egyél hogy rosszul legyél?

Minden jót!

2010. dec. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére a szervezetem egyáltalán nem kívánja az édeset, sőt eléggé utálom a "mézédes" cuccokat, szóval nem okoz nagy gondot, hogy mivel pótoljam a cukrot, de kedves volt, hogy ilyen rendes vagy. :) Viszont a gond, hogy az egész család, cukorfüggő, és az én felfogásomat önsanyargatásnak hiszik, de ameddig nem fogják fel, hogy nekem ez az állapot nagyon gáz, addig én szenvedek.
2010. dec. 23. 19:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem , hogy rossz neked, bár nem értem miért kell szenvedned. Valaki cigizik, valaki sportol , valaki nem eszik vörös húst,nem értem miért kell ezzel bárkit is bántani.Próbáld megértetni a családoddal, hogy nem az ő szórakoztatásukért leszel rosszul a cukortól. :D Egy dietetikus szakvéleménye azonban sokat nyomhat a latban, hogy nemcsak "hisztiből/trendiségből"...stb csinálod ezt, hanem azért mert ha nem ezt csinálod akkor rosszul leszel.

Egy orvosi véleményre biztosan hallgatni fognak , ha rád nem is. Hajrá!

Minden jót!

2010. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!