Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az édesítőszer nagyon egészség...

Az édesítőszer nagyon egészségtelen?

Figyelt kérdés
Fogyókúrázok, és majdnem minden nap iszok kávét, meg teát.Cukrot nem rakok bele, mert akkor annyi a fogyókúrának, de cukor nélkül sem szeretem egyiket sem.Ezért maradt az édesítőszer.Ha minden nap, vagy gyakran használok édesítőszert, az káros az egészségre?Vagy inkább ne igyak kávét meg teát, ha máshogy nem akarom meginni?
2011. jan. 6. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Aspartam alapút ne vegyél, az nagyon káros, a gyomorban lebomolva hangyassav és folmaldehid keletkezik...hát én az utóbbi miatt nem ajánlom. Egyeseknél hasmenést is okozhat.

Szacharin és ciklamát, fruktóz alapút használok, én megkérdeztem a szerves kémia tanárnőmet (egyetemen) h mi a véleménye, azt mondta, hogy nem mutattak ki ilyen bizonyítékot, hogy káros lenne.

Én azt mondom, hogy mértékkel, a szacharinnál meg ne végy be többet, mint az ajánlott adag tt/kg-ként.

2011. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*hangyasav és formaldehid, bocs
2011. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az édesítő szerek egyébként hízlalnak közvetett módon.

Mivel az édes ízre beindul az inzulin termelés és mivel nem fogyasztasz cukrot emiatt emiatt megéhezel és eszel még akkor is ha nem kellett volna.

2011. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Aranyhíd válasza:

Sajnos a legtöbb édesítőszer valóban nem hasznos.

Azonban van forgalomban természetes alapanyagú, ez bátran, nagyobb mennyiségben is fogyasztható: STÍVIA.

Hatása: 300X édesebb, mint a cukor, valamint javítja a hasnyálmirigy működését.

Többféle is forgalomban van, magánlevélben megirhatom szerintem melyik a legjobb márka.

Lehet kapni magát a gyógynövényt is, feldolgozás nélkül, ezt forrázva lehet használni. Hőálló, így sütés-főzésre is alkalmas.

A szénhidrát háztartás rendbehozására a gabonák alkalmasak, (búza, köles, hajdija, kukorica, barnarizs stb.) egészben vagy őrölva megfőzve /kása/). Igy az összetett szénhidrát lassan szabadul fel a szervezetben, és nem lesz hirtelen "szénhidrát-éhség", ami miatt a legtöbb ember túlzottan kívánja a cukrot, és az édes ízt.

A szervezet pár hónap alatt átáll, és egyre kevesebb édes ízt fog kívánni.

De az ízek egyensúlya miatt valamennyi édes ízt szükséges meghagyni a táplálkozásunkban.

A kásák további előnye: a magas rosttartalom segíti az ideális testsúlyt. A kedélyre is kiegyensúlyozó hatással van, és javítja az erőnlétet.

Jó egészséget kívánok. Üdvözlettel:Aranyhíd

2011. jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!