Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan vegyem rá a párom,...

Hogyan vegyem rá a párom, hogy változatosan egyen? Nem eszik meg semmilyen tejterméket (tejet viszont iszik), zöldséget, ezért a tejfölös kaják, saláták kilőve. Nem szereti a halat, sem a főzelékeket. Gyümölcsös ételeket sem szereti mindet.

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz rá főznöm, már elegem van a krumpliból. Sajnos csak ketten lakunk,ezért nem gazdaságos ha 2felé főzök. Még csak 20éves vagyok,viszont nagyon sok mindent meg tudok csinálni,de már kifogytam az ötletekből.
2009. jan. 30. 00:50
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Jesszusom...

Hogy bírod ezt? :)

Szerintem ő nem nem szereti ezeket a kajákat, hanem válogat, mert megteheti. Erélyes legyél, egy egészséges -és ép elméjű-embernek tudnia kell, hogy legalább is zöldfélék nélkül rövidesen tönkreteszi az emésztését. Én biztosan nem alkalmazkodnék a finnyázásához ennyire...


Személyes (és egyáltalán nem bántani akaró, de kikívánkozó) megjegyzés: egyetlen egy ilyen kapcsolatom volt, amely után megállapítottam, hogy számomra a finnyás, nyápic hímnemű nem férfias.

2009. jan. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
... meg az sem, aki nem látja be a saját érdekeit.
2009. jan. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

De akkor mit eszik meg? Hust hussal?

Fizessel be neki valahova gyorsetkezdebe, nem lehet igy fozni, komolyan.

Szerintem nem tudod ravenni, hogy egyen mindenfele egeszseges etelt meg, ha eddig nem tette, most mitol szeretne meg amiket felsoroltal?

2009. jan. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
szerintem meg hagyd rá! Főzz magadra, ha nem értékeli a főztödet, főzzön saját magára!
2009. jan. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen igen, igaza van az utolsó válaszolónak én is így csinálnám.Nekem is ilyen a párom, ő úgy utasított el bizonyos kajákat, hogy az életében nem kóstolta őket. Egyszer ráborítottam mérgen egy tál salátát mert már annyira elegem volt. Nekem egyébként is sarkalatos pont ez, mert utálom az olyan embereket akiknek az evés központi kérdés, azok nagyon de nagyon ráérnek, ha mindig ezzel foglalkoznak. Nos nekem ehhez se kedvem se időm. Akkor a párod lesz szives odaállni a tűzhely mellék, vagy esetlg felajánlhatod neki, hogy otthon anyucinál is lehet étkezni, amennyiben az otthoni koszt nem megfelelő.
2009. jan. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
*jav.: mérgemben
2009. jan. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Az általad vázolt lista nagyjából megegyezik azzal, amit az apukám nem eszik: tejterméket nem eszik semmilyen formában, nyers zöldséget (paradicsom, paprika, uborka, fejes saláta kivételével) nem eszik (nem kecske ő, hogy zöldséget egyen), párolt-főtt változatban semmilyen zöldséget nem eszik (kivéve kukorica), tehát semmilyen főzeléket nem fogyaszt; a gyümölcsök közül csak alma, mandarin, narancs, szőlő, sárgabarack a nyerő, de főtt ételben nem eszi meg. A húsok közül csak sertés, marha (ha jól le van zsírtalanítva), illetve nagyon ritkán pulyka és csirke mellet, még ritkábban pulyka combot eszik. Köretnek a krumpli minden változata és a rizs, bizonyos esetekben a tészta az amit eszik. Levesek közül csak az olyanokat eszi meg, amiből ki lehet halászni a zöldséget. Semmilyen paradicsomszószos, majonézes és mustáros kaját nem eszik meg.

Mi már így kaptuk apát, valószínű az anyukája rontotta el a dolgokat, eleinte próbálkozott az anyukám megkedveltetni vele a többi ételt (ennek eredménye lett a főtt kukorica, nyers zöldséges rizs, mustáros pácolt hús ... más nem jut eszembe) de hidd el lehet rá változatosan főzni, csak a legtöbb "klasszikus" receptet át kell írni rá. Pl. ő is szokott rakott krumplit enni, csak az ő adagjából kihagyjuk a tejfölt és több kolbászt kap bele.

A férfiak néha olyanok, mint a gyerekek: nem kóstolta még soha és rávágja, hogy nem szereti.

Kérdezd meg a párodtól, hogy miért nem eszi ezeket az ételeket, mert lehet, hogy csak arról van szó, hogy egyszer evett pl. halat, ami rosszul volt elkészítve és nem ízlett neki és ebből levonta a következtetést, hogy ő nem szereti a halat. Kérdezd meg az anyukáját, hogy mivel etette a kisfiát.

Ha nem lehet rábírni a nemszeretem kajákra, akkor még mindig kipróbálhatod pl. a tepsis kajáknál, hogy a tepsi egyik felébe úgy készíted el, ahogy megeszi ő is, a másik felébe pedig ahogyan te szereted.

Végső megoldásként marad, hogy vagy főz magára (ha tud főzni) vagy rendeltek neki kaját.

Sok sikert!

2009. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
lehet hogy ezek az emberek valahogy másként érzik az ízeket...? azt biztos, hogy az ilyen szegényes, egyoldalú táplálkozás betegségekhez vezet.
2009. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsó válaszadó nagyon sokat segített!!Az anyukája tukmálta rá a kaját kiskorában és volt,hogy addig nem mehetett el az asztaltól amíg nem evett az adott ételből. Ezért volt mikor 2 órát ült és persze bele sem szagolt..Én próbálkozom,de nagyon idegesít,hogy kiválogatja az étel javát, és csak a hús. Köretként csak krumpli és rizsa. Próbálkoztam változtatásokkal, de ha nem tetszik neki az illata nem mindig kóstolja meg. Főzni meg nem tud. Egészségügyi okokból fontos lenne neki,h változatosan egyen. Az anyukáját meg nem érdekli,hogy nem eszik..
2009. jan. 30. 19:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor nem maradt más hátra, mint úgy főzz neki, hogy ne kelljen turkálnia és akkor nem idegesíted fel magad. :)

(Volt olyan időszak, amikor anyával heteken keresztül azon röhögtünk, hogy apa biztos UFO és a zöldségek "beköpik a gyertyáját".)

Hidd el, hogy az ilyen emberek akkor sem fogják megkóstolni az ételt, ha napokig éhezteted őket. Nem tudsz velük mit csinálni, ha úgy érzed, hogy bizonyos vitaminokat így nem visz be a szervezetébe, akkor adj neki vitaminkészítményeket. Már ha beveszi :)

Olvass minél több szakácskönyvet, válogass, hátha akad olyan, amit megeszik és akkor tudod bővíteni a kínálatot. Bátran kísérletezz! Nálunk pl. apa az áztatott zsemlés kajákat sem eszi meg. Anya úgy csinálja a fasírtot, hogy zsemle helyett krumplipüré port vagy apróra vágott főttkrumplit rak bele. Így megeszi. A töltött paprikát és töltött káposztát (kizárólag édes káposztába töltve!) úgy eszi meg, ha kihámozzuk a bundájából.

2009. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!