Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A cukor egészségtelen? Azt...

A cukor egészségtelen? Azt hallottam, hogy cukrot egyáltalán nem jó enni!

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez így nem teljesen igaz,mert a szervezetnek szüksége van a cukorra.Természetesen a túlzott cukor fogyasztása már káros.
2011. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy az előző válaszoló írta. A cukor egy fontos tápanyag. A kulcs a mértékletesség.
2011. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

Az előző válaszolók nem irták jól

A cukorban semmilyen hasznos tápanyag , vitamin nem található , semmiféle szüksége nincs rá a szervezetnek , csupán ízesítés céljából használják.

2011. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Már ne is haragudj, de az agyad főként CUKORRAL (glükózzal) működik. A cukor(=szénhidrát) is fontos tápanyag. Persze, nem csak cukor formájában érdemes bevinni, de végső soron a kenyérből, keményítőből is cukor lesz a szervezetedben. A glükóz lebontása révén nyeri a testünk az energiát.
2011. jan. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem haragszom de nincs igazad.


A fehér cukornak semmilyen szinten nincs haszna. Széndidrátot és gyümölcscukrot ezer más mindenből be tudod juttatni. A fehér cukor csak egy édes valami és nem több. Semmilyen haszna nincs.

2011. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

A válaszodban azt mondtad, hogy a cukor nem tápanyag, és nincs szüksége rá a szervezetnek. Én ezzel nem értettem egyet. A cukorban azért nincs vitamin stb., mert a cukor=tápanyag. Mivelhogy szénhidrát. Nem azt mondtam, hogy öntsd magadba a cukrot, hanem azt, hogy a szervezeted energiaként hasznosítja, ha beviszed.

Amúgy ha vizsga előtt benyomsz 1-2 szőlőcukrot, az segít pl. gondolkodni, nincs káros hatása. Persze mindenből megárt a sok. Ha túl sok fehérjét viszel be krónikusan, az sem jó például.

2011. jan. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. jan. 24. 00:26
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

jaj a cukormumus megint, kérdező, próbáld ki, hogy nem eszel cukrot és a szénhidrátbevitelt is korlátozod mondjuk 2 napig...csak ne nagyon vezess autót meg kezelj gépeket a két nap alatt....lényeg, hogy rá fogsz jönni, hogy kell a cukor...


amúgy meg, ha csak azt ennénk, ami állítólag szín egészséges, akkor már vagy éhen haltunk volna, vagy a hiánybetegségekben purcantunk volna ki...;)

2011. jan. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
2011. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sweetchocolate válasza:
Igen szerintem egeszsegtelen, mostanaban eleg nagy a cukor fogyasztas, nezd meg mennyi elhizott ember van. Gondolom nem a salatatol. Mi az azonossag ezekbe? sult krumpli, coca kola, kekszek, sutemenyek, rizs, kenyer, gabonapehely? Segitek: gyors vercukor emelkedes
2018. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!