Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségtelen a cukor...

Miért egészségtelen a cukor és a kenyér?

Figyelt kérdés
Egyfolytában azt hallani, hogy a cukor helyett (rákkeltő) édesítőszereket használj. Állítólag kenyeret is módjával kéne enni..
2010. febr. 24. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
A szervezetnek mindkettőre (akenyér fő tápanyagára) szüksége van, túlzott mértékű fogyasztása és a hejtelen életmód segíti az elhízást.
2010. febr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
a túlzott fogyasztás az egészségtelen, csak az anyagcseréhez, tápanyagokhoz nem értők ezt nem értik, ezért hangoztatják a marhaságokat. azt hiszik az édesítő jobb, mert nincs benne cukor, csak épp kikészíti a májat, de idáig már nem jutnak el.
2010. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

Első kettő full aberráltak vagytok!


Kérdező, nézz utána a glikémiás indexnek!:)

2010. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
én is aaz utolsóval értek egyet :) Magas a glikémiás indexük, felviszik hamar a vércukrod, aztán az hirtelen leesik, ami nagyon nem tesz jót. azon kívül nincs bennük rost, és kb semmi más hasznos tápanyag sem. ha már kenyér akkor teljes kiőrlésű vagy rozs, azok jobbak ilyen szempontból
2010. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
jézusom, utolsó kettő. magas glikémiás index? nincs benne rost? menjetek el tanulni, aztán osszátok az észt. orvosis vagyok, kb fél éve tanultam az anyagcsere biokémiáját, úgyhogy tudod kit aberráltazz le.
2010. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
mellesleg nem tudom tudjátok-e, de minden táplálékból szénhidrát lesz a szervezetben. minden fehérjéből vagy bármi másból, amit megeszünk cukor lesz. tudtátok? a rost pedig nem táplálék, mivel nem hasznosítjuk, csak a bélmozgásoknak tesz jót.
2010. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ok, értem, de miért jobb szerintetek édesítőszeres dolgokat venni, amik full mesterséges anyagok, a cukortól meg féltek mint a tűztől. Nem azt mondom, hogy egész nap csokit kéne zabálni, de az túlzás, hogy mindenből édesítőszeres dolgokat vesztek, mintha cukorbetegek lennétek. Én az első 2ővel értek 1et. És az életmódról nem is beszéltem (0 mozgás, de hurrá legalább cukrot nem eszel..)
2010. febr. 24. 19:55
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja, és emelt bioszos vagyok, sejtbiológiát elég jól vágom, de sosem jöttem rá, hogy miért enyire népszerűek az édesítőszeres dolgok. Amúgy tudom mi az a glikémiás index, de ez pl hasznos is lehet, pl sport előtt, amikor hirtelen sok energiára van szükség...
2010. febr. 24. 19:59
 9/17 anonim ***** válasza:
7%

Mehettek a kiemelt bioszotokkal, meg az orvositokkal a pics*ba!:D


A rost nem kell semmire, csak bélmozgásra?? Ne egyél, azt beléd szárad a szar, azt nézel.:D


Csak, hogy elmondjam intenzíven sportolok, és legfontosabb, hogy tisztában legyek, hogy mit eszek, és miért, szóval nehogy a buta orvos fejeddel megmagyarázd, tanuld inkább, hogy milyen gyógyszereket irkálj majd fel a népnek.


Már szinte unalmas, hogy az emberek 90%-a full fogyatékos, és nem képes felfogni, hogy ez így van, és nincs másik lehetőség, ez nem egy érem, hogy két oldala van!Úgyhogy meg is untam, üljetek le a sarokba a hülyeségeitekkel!

2010. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

utolsó:


Mehettek a kiemelt bioszotokkal, meg az orvositokkal a pics*ba! >#>> :D XD Ez a te értelmi színvonaladat tükrözi. És a sport amugy egy ipar, amindent rátukmálnak az un. sportolókra, sokszor tisztában se vagytok semmivel...

2010. febr. 24. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!