Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasmenés tejtermékektől....

Hasmenés tejtermékektől. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy amikor tejterméket fogyasztok, akkor hasmenésem van utána. Tej után kábé 30 percel sajt után 2-3 órával. Voltam a gasztroenteorológián, ahol csináltattak egy hidrogénkilégzéses tesztet ahol a tejcukrot is ellenőriztek, ami negativ lett. (laktóz mentes tejtől is hasmenésem volt még a vizsgálat előtt)

Kábé egy olyan fél éve nem eszem/iszom tejtermékeket (figyelek a tejsavó és a tejfehérje jelenlétére az adott termékben), azóta nem nagyon megy a hasam.


Hogyan lehetne kideríteni, hogy mire vagyok érzékeny/allergiás/intoleráns?


2011. jan. 24. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Barátnőm tudja kis kora óta, hogy érzékeny a tejtermékre.

28 éves korában elment végre gasztroenteorológushoz aki megkínozta itatott vele mindenféle trutyit és hasmenése lett tőle szinte azonnal. Míg vártunk az eredményre azon röhögtünk, hogy annyi értelme volt, hogy papírja lesz róla amit már 20 éve tud érzékeny a tejtermékre.

A vizsgálat eredmény negatív lett :O

Ennyi értelem volt.....

Azóta kerüli a tejterméket és minden rendben.

2011. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
laktózérzékenység? próbáld ki a laktózmentes tejtermékeket...ha attól nincs gond, akk megvan a baj forrása.
2011. jan. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Laktózérzékenységet tesztelték negatív lett. Figyelmesebben olvasd el amit irtam.
2011. jan. 25. 11:05
 4/9 anonim ***** válasza:
áá nekem dettó ugyanez. Rajtam csináltak laktóz-intolerancia tesztet és negatív lett mégis hasmenésem van a tejes dolgoktól. Én is elolvasom mindennek az összetevői listáját (legnagyobb viccek és egyben agydurranások, majd jóízű káromkodások: tejsavópor a mogyorókrémben, tejpor a kekszben, tejpor a müzliben, a legjobb: laktóz (tejből) /mié honnan máshonnan lehetne még??/, egzotikus fűszeretésű chips: tejpor, tejsavópor, tefheérje, tejcukor). ezeket azért írtam le, mivel írtad, hogy te is olvasgatod a listát. Jah ugye azokat tudod, hogy a péksütikbe is tejpor van?Bocsi az offért kérdésre válaszolva: engem meg is tükröztek alul-felül mnidenhol negatív lett, jó mnodjuk a szövettanom az gluténérzékenységre ment, de nem láttak semmti mniden tiszta, székletben nincs semmi, mégis hasmenésem van a tejtől. Erre a házidokim annyit mondott hogy: epe. szinte mniden embernek vannak epeproblémái, kinek kisebb-kinek nagyobb mértékben, hogy nem bírja az epéje. ezt kivizsgálni sem lehet. (hát nemtudom elhidjem-e)
2011. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mintha én írtam volna ki.DD

nekem pont ugyanez van minden igaz rám is amit kiírtál:S

laktózterhelés negatív mégis hasmneés minden féle tejterméktől nem tudom mitől lehet akkor

2012. dec. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A Lactase rágótabletta barátnőmnek nagyon bevált, étkezés előtt vagy után egyet elrágcsálni és minden rendben!
2014. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is ugyanez volt, de mi elmentünk vérvételre és kiderült hogy glutén érzékeny vagyok :/

Szerintem menj el te is vérvételre, vagy másfajta allergia vizsgálatra.

2014. dec. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
remélem, azóta kiderült, hogy lehettek tejfehérje allergiások is
2015. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mar biztos nem aktualis de megirom , a gasztroenterologian kilegzeses tesztel neztek meg a laktozt es negativ lett de a tunetek maradtak hasmenes puffadas stb egy kis ido mulva nem hagyott nyugodni a dolog es elmentem genetikai tesztre es verbol megallapitottak velem szuletett laktozintoleranciam van... na ennyit a kilegzeses tesztrol
2016. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!