Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért akarok újra húst enni?

Miért akarok újra húst enni?

Figyelt kérdés
4 éve vega vagyok, halat ettem és most pedig nagyon kívánom a virslit most mit tegyek. AZ eszemmel tudom hogy nem kéne de kívánom.
2009. febr. 8. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnéd, akkor egyed, a szervezeted okosabb, mint az eszed. A szervezeted pontosan tudja, hogy mire van szüksége.
2009. febr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szerintem ha kívánod, akkor egyél:)

Nem rossz dolog a húsevés, ha sajnálod az állatokat vagy ilyesmi, akkor sajnos ez a természet rendje, ők is más állatokat esznek meg. Az evolúcióban fenn se maradunk, ha csak gazokat, meg ilyesmit eszünk:D A virsliben egyébként is több szója van, mint hús, ha ez megnyugtat, szal szerintem nyugodtan egyél.

(A húsevés amúgy is egészséges, főleg szárnyasok, ilyesmi)

2009. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
18:48 - így van, nem maradtunk volna fenn, mert már az elején lemészárolták voltan az ősembereket a ragadozó állatok.
2009. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Én nem értem a vegákat. Az állatokat sajnálod ez persze szép dolog de ennyi erővel szerintem a növényeket is lehetne sajnálni. Ha csak növnyeket ennénk nem lenne tiszta levegőnk
2009. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyél,biztos hiány van valamiből a szervezetedben,ez az oka áltlaában ha valamit nagyon megkivánunk ami esetleg még szokatlan is.
2009. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha ettél/eszel halat, akkor NEM vagy vegetáriánus.


Ha kívánod a virslit, egyél SZÓJAVIRSLIT. Megtévesztő a hasonlóság :)


Kezdő vegetáriánusoknál segít ha a kezdeti időszakban húspótlókkal egészítik ki az ételeiket mint:

-szójavirsli

-szójapárizsi

-gabonakolbász

-szejtán

-tofuburger

-tofu

-stb, stb.

(bioboltok nézz szét :)


A legjobb azomban ha a fejedben teszed helyre a vegaságot. Ha érzelmileg ennyire erősen kötődsz a húshoz, akkor inkább ne erőltesd magadra a vegaságot.


Szerezz be pár igazán jó vega szakácskönyvet ezek segítenek:

-NEWSTART KONYHA Szerk. Csalami László és Csalami Lászlóné; Bp., Advent kiadó, 2002.

-Balázs Katalin - Kiss Balázs: A Biblia a helyes táplálkozásról; Bibliaiskolák Közössége Kiadó - 2001.

-Napfényes receptek, 1., 2. és 3. rész, Napfényes Élet Alapítvány, Budapest, 2005.


És itt van pár ízelítő:

[link]

2009. febr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, talán azért, mert a hús a legfontosabb tápanyag a szervezetnek?... [link]
2009. febr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!