Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandó zabálási késztetés -...

Állandó zabálási késztetés - minek a hiányát jelzi?

Figyelt kérdés
30 fölötti férfiú vagyok. Sajnos mostanában örökké éhes, örökké falni akarok, kaját, gyümölcsöt, édességet. Szedek vitaminokat is és ennek ellenére örökké ennék. Sajnos híztam is kicsit az utóbbi időben. Nem arra vagyok most kíváncsi, hogy milyen akaratgyenge lúzer az a zabagép, aki nem tud parancsolni magának. Én abban hiszek, hogy mindennek oka van. A szervezet biztos, hogy valami hiányt jelez ezzel, csak nem tudom mit.
2011. febr. 4. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
először bélféregre gondoltam de mikor irtad hogy híztál ezt egyből elvetettem..
2011. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem vagyok túl hízékony fajta, de néha nekem is zabálhatnékom van. (Néha meg az ellenkezője.)

Nálam ok: a munkanélküli lét, vagyis munkahiány,

na meg szeretethiány is jócskán. Különben máson törném a fejem és nem jutna időm a kajára gondolni. Amolyan pótcselekvés is. De talán jön a nagy szerencse, és akkor vége lesz.

30/N

2011. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ételféle hiányzik. Lehet ez ún. bánatevés, amikor valami fontos hiányzik az ember életéből, és ezzel vigasztalja, "jutalmazza" magát.
2011. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
vérvétel pajzsmirigyhormonok... simán lehet atípusos túlműködés, sajnos nekem is falási kényszerem volt, ennek megfelelően híztam is, és kiderült, hogy csúnyán túlműködik a pajzsmirigyem.
2011. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
egyes multivitaminok okozhatnak farkasétvágyat, pl Béres csepp, Aktival
2011. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sokan unalomból nassolnak de a zabálásra csak szakember tud mit mondani.
2011. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nálam akkor s jelentkezik farkas étvágy, amikor kevés folyadékot fogyasztottam. a szervezet nem tudja mi, de valami hiányzik. ilyenkor automatikusan azt hisszük éhesek vagyunk.

de természetesen az előző válaszok közül is bármelyik igaz lehet.

összefügghet még a téli bezártsággal is. kevés kint töltött idő, unalom, depresszió...

2011. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van boldog párkapcsolatod? Ha nem testi,hanem lelki okot keresünk,a zabálási vágy ennek is lehet a jele.Ha nincs rendben a párkapcsolat.
2011. febr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a vitaminkészitménnyel van baj, általában kevés bennük a C-vitamin a B-vitaminokhoz képest. Javaslom próbáld ki legközelebb a dr Lenkeis Közepest, annak hatására inkább fogynak az emberek. Hasonlóan jó még a Vitaminkirály, vagy a Jó közérzet-központ-os multivitamin.Az is jó megoldás, ha a jelenlegi vitaminodat egészited ki plusz pár ezer mg. C-vitaminnal naponta.
2011. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a sok vitamintó vagy állandóan éhes,főleg amiben van b vitamin is.Az hízlal nagyon.Ne vitamintablettát egyél,hanem igyál hohes c-t.Abban is elég sok a vitamin,és nem leszel állandóan éhes.Én ezt teszem,2 hónapja minden nap iszok 1 litert,és bevállt.Nem vagyok olyan éhes,és nam vagyok beteg sem.Pedig elötte mindent elkaptam hamar náthát stb.remélem nem is leszek beteg,de idáig megúsztam,.
2011. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!