Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 19 éves srác vagyok és...

Egy 19 éves srác vagyok és körmömön egy ideje fehér foltok vannak! Mi lehet ennek az oka? (bármilyen tanácsot várok! )

Figyelt kérdés
Nem tudom h mi lehet az oka de nagyon idegesít !! Vitaminokat szedek úgyh nem lehet vas,kalcium, cink v a vitamin hiány! Akk mi ?? SEGÍTSETEK !
2011. febr. 11. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
vitaminhiány,szedj c vitamint,vagy multivitamint
2011. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány!

Bár nekem amikor vashiányos voltam, hófehér foltok voltak a körmömön, nem ott az ujjperchez közel, hanem a vége felé (amit le kell vágni..)

2011. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Attól,hogy szedsz vitamint még lehet hiányod,ha nem megfelelő mennyiségben pótolod,illetve minőségben.Márpedig a körmön a fehér folt,erős vitaminhiány! Akár milyen hihetetlen is! Kérj egy vérvételi lapot,és akkor pontosan megtudod,hogy milyen hányod van,lehet csak a receptre felírt,vitamin fog használni!
2011. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Pedig ez vitamin hiány!!


A körmön lévő fehér foltok, pontok figyelmeztetésül szolgálnak a gyengülő vitalitásról, romló idegállapotról. A tompa színű, fehér foltok fertőzésről vagy toxikus ártalomról árulkodnak. A fehér pontok manikűrözés közbeni sérülés jelei is lehetnek. Fokozódó zavar esetén a fehér pontok szinte beborítják a körmöt, majd később keresztirányú fehér csíkok, gerincek nőnek, a köröm barázdálttá válik. A keresztirányba futó fehér vonalak (Mee-vonalak) azonban a körmökön nem hoznak létre gerincet vagy völgyet. Ezt a körömelváltozást magas láz, arzénmérgezés vagy szívkoszorúér-betegség okozhatja. A barázda helye a betegség idejét jelöli, ha a gerinc után a köröm töredezett, akkor idegi probléma volt, ha az új köröm továbbra is barázdált marad, akkor a bajnak még nincs vége.


A rózsaszínű körmök egészséges szervezetet és jó idegrendszert képviselnek.

2011. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány,de az A vitamin hiánya.És utalhat vashiányra is.

Kéne egy vérkép,és az eldöntené a további kezelést,mert az A vitamint nem lehet túladagolni,mint a c vitamint.

2011. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És akk mit tanácsoltok ?? miből egyek többet (természetesen a multivitamin szedése mellett ) ???
2011. febr. 11. 20:45
 7/16 anonim ***** válasza:
Csináltass vérképet, és majd a házidokid elmondja.
2011. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A tej és a tejtermékek (főleg vaj, tejszín), a belsőségek (főleg a máj), a tojássárgája, a tengeri halak, a sötétzöld levélzöldségek (pl. saláta, brokkoli), a sárga zöldségek (pl. sárgarépa, sütőtök) és sárga gyümölcsök (pl. kajszibarack).
2011. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
már csináltattam vérképet és egyedül csak a 'TSH"-m magas (ami nem tudom mi)
2011. febr. 11. 21:10
 10/16 A kérdező kommentje:
és a háziorvos azt mondta ne foglalkozzak vele ( mármint a körmömmel) de engem akk is zavar !!!
2011. febr. 11. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!