Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, ha lassítani...

Mit egyek, ha lassítani szeretném az emésztésem, és gyenge a gyomrom?

Figyelt kérdés

gyenge gyomor = nem ajánlott a túl zsíros/olajos/fűszeres ételek fogyasztása. És laktóz érzékeny is vagyok.

Viszont túl gyors az anyagcserém (napi 5-6), és ezen változtatni szeretnék.


2011. jún. 15. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Hááát... az gyors anyagcserének nincs köze az állandó hasmenéshez (napi 5-6 már kóros). Fordulj orvoshoz, itt nem gyors anyagcseréről van szó, hanem sokkal komolyabb dologról. Nem vagyok szakember, de ránézésre valami táplálékallergiára tippelnék (a laktózérzékenység mellé), attól rohangálsz wc-re. Mindenképpen kivizsgálást igényel (talán gasztroenterológiait), mert ha tényleg ilyesmiről van szó, tönremennek a beleid.
2011. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

voltam vele gasztroenterológián, meg is csinálták mindkét tükrözést mert gyulladásra gyanakodtak. Aztán közölték, hogy nincs gyulladás, elvileg minden rendben van, biztos az idegeskedéstől van. És időnként szedjek Lopediumot ha jónak látom. Itt annyiba maradt a dolog. :/

Azóta gondolkozok rajta, hogy nem kizárt hogy pajzsmirigy túlműködés áll a dolog hátterében. Jövő héten megyek orvoshoz, de ha ott is "minden rendben" lesz akkor nem tudom mit tehetnék még.

2011. jún. 15. 11:42
 3/3 gaboszto válasza:

Helló!

Látom hogy régi a bejegyzés, de hátha...

Érdeklődnék lett e valami megoldás a próblémáján, sajna valami hasonló ügyben járok..

2021. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!