Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rosszullét kóla miatt?!

Rosszullét kóla miatt?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sosem voltam "nagy kólás" ,de nagy-ritkán megkívánom..

1,1,5 éve moziban kólát vettem a film mellé,és rosszul is lettem, a mozi wc-jében hánytam.......

ezután sokáig kerültem is, de néha étteremben vagy bulikon ittam egy keveset..

1-2hete ismét moziba keveredtem. megittam egy kis kólát (azt hiszem fél litert) és megint csak rosszul lettem. hányás,durva hasfájás és hasmenés jött rám.

lehet,hogy valamelyik összetevőjét nem bírom a kólának, vagy csak szimplán a szénsavat? netán az a baj,hogy nem vagyok hozzá szokva?

alapjáraton nem iszom szénsavas italokat,inkább "vizes-tejes-teás-ritkán gyümölcsleves" vagyok.

tapasztaltatok már ilyet? egyszerűen nem értem.. utána olvastam neten, és egy csomóan hányás és hasmenés ellen ajánlják..(?!?!)

fontos: nem bújkál bennem semmilyen betegség. ahogy megittam, rá 10perccel jött is ki......

előre is köszönöm a válaszotokat!


2011. márc. 6. 00:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy a szénsav miatt,inkább az összetevőjére gyanakszom...lényeg hogy kerüld
2011. márc. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, a kóla tele van ki tudja mivel, plusz rengeteg a cukor benne, amiatt is lehet akár (nem tudom amúgy mennyi cukros dolgot szoktál enni), a szénsav nem hiszem hogy probléma lenne..
2011. márc. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
koffeint nem bírod valószínűleg
2011. márc. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

valamilyen szinten örülnöm kéne,hogy egy ilyen "mérget" nem bír a szervezetem..legalább nem roncsolom magam..!:D

a cukorral és a koffeinnel nem hiszem,hogy problémám lenne. nagyon édesszájú vagyok,a csokit például rakat-számra fogyasztom..:)

a koffeinhez is hozzá vagyok szokva,mivel gyakran kv-zom, és a fekete-tea is bővelkedik koffeinnel..

bár a kóla maga a cukor,és hát koffeinben sem szenved hiányt.. szóval semmi sem kizárható.

most már szent,hogy nem iszom soha többé..mert nem volt nagy élmény.......

azért még meghallgatnék 1-2 véleményt,esetleg "sorstársat"..:)

2011. márc. 6. 01:03
 5/13 anonim ***** válasza:
A teában tein van.Különben a hatása hasonló.A kóla.hogy jó lenne hányás-hasmenésre,csak legenda.Azt szokták mondani,hogy ki kell rázni belőle a szénsavat,és űgy.Hát a szénsav az egyértelmüen ingerli a gyomrot további hányásra.de az.hogy kikeverjük belőle a szénsavat,ezzelmég nem tesszük alkalmassá győgyításra.Butaság,ez csak a kólaimádók pozitív propagandája
2011. márc. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nekem nem fölül hanem alul jött ki mindig.

nem iszom már kólát. te se tedd. valószínűleg vmilyen összetevőjét nem bírod.

2011. márc. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a teában koffein van, a tein nem létező vegyület ;)

a kólát meg a dokik ajánlják hányás/hasmenés utánra ugyanis olyankor cukros-sós vizet kéne inni...a kóla meg egy cukros-sós vizes lötty ;) - vércukorszint, só-víz háztartás normalizálására ajánlják ;)

2011. márc. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tein létezik...Teofilin a normális neve csak rövidíteni szokták így. A tea tartalmaz teint is és koffeint is.

VIsszatérve a témára: Én is jártam egyszer úgy, hogy egy éjszakán át kínzott a szilveszterkor megivott kóla. Egy jó ideig nem is ittam utána. Azóta csak kismennyiségekben iszom és így semmi bajom nincs. Talán tényleg valamilyen összetevőjét nem bírod. Ha az egészségeddel minden oké akkor szerintem ne aggódj. Annyit azt hiszem megtehetsz, hogy nem iszol kólát. Nem nagy áldozat szerintem.


egy orvostanhallgató

2011. márc. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
tein nincs (régen azt hitték van, de az koffein)---egy biológus ;)
2011. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nekünk így tanitották.de ha te jobban tudod hát legyen.
2011. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!