Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evés után puffadás, rosszullét...

Evés után puffadás, rosszullét. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Egy ideje evés közben hirtelen teltségérzetem lesz, és utána felpuffadok, feszít,nyilal,fáj az egész hasam, szabályosan rosszul vagyok. Ez alól csak a reggeli müzli és a délelőtti joghurt a kivétel. Nem eszem sokat, fél adagot szoktam ebédelni, arra is odafigyelek, hogy ne egyek gyorsan. Reggelire mindig müzlit vagy gabonapelyhet eszem, délelőtt joghurt és gyümölcs, ebéd 2-kor, és utána szokott ez az érzés lenni, ami szinte egész délután tart, és sokszor este még mindig olyan teltségérzetem van, hogy nem kell a vacsi. Van rajtam 5 kg. felesleg, amit nem tudok leadni szülés óta (2,5 éve). Az étrendemen kellene változtatnom?Vagy van valami olyan valami (leginkább természetes szerre gondolok), ami segíthet ezen?
2011. szept. 6. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na erre èn is kivàncsi vagyok, igaz nem eszek müzlit meg joghurtot, de nekem is ilyen érzésem van kaja utàn!
2011. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az epéddel nincs gond?Mert akkor jó lehet neked az Articsóka drazsé. Ártani biztosan nem árt.

Szerintem sav is okozhatja a tüneteidet, de találgatni a végtelenségig lehet...jobb lenne, ha látna orvos. Jah igen, még a Menthacol cseppet tudom ajánlani, ha nem vagy fekélygyanús.

Remélem segítettem neked valamennyit! Jobbulást!

2011. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A tojást nemigen bírom, megy tőle a hasam, meg időnként a hagyma is okoz ilyesmit, főleg, ha nyersen eszem. Anyukám szerint ez epe lesz. Ő sokat szenved az epéjével, hányásos rosszullétei vannak, meg ilyesmi, puffadásról sose beszél, ezért nem az epére gondoltam. De ez az articsóka drazsé jól hangzik (neten rákerestem), ki fogom próbálni. Köszönöm:))
2011. szept. 6. 20:54
 4/11 anonim ***** válasza:

Jajaj, anyukádat nagyon nem irigylem:S A Menthacolt is próbáljátok meg szerintem, az nagyon jó görcsoldó, epe átfolyást elősegítő! Meg eszembe jutott egy másik, a Raphacol. Fekete retek-kivonatot tartalmaz, ami szintén jó epére. Mindegyik természetes, bioboltokban kapható.Az articsókából a Cirkulin márkájút szedtem én is és nagyon jó volt!

Örülök hogy segíthettem! :)

2011. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Keress fel egy dietetikus

dietetikus

2011. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, h pont a reggeli müzli és a délelőtti joghurt teszi meg kora délutánra az "áldásos" hatását?
2011. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Borsmenta, cickafarkfű tea segíthet esetleg...
2011. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul táplálkozol! A műzliben lévő sok rost okozza a problémádat, de csak mert szinte, csak azt eszel.

Egyél húst, csirkét, halat, rizs, esetleg főtt burgonya körettel. Biztos vagyok abban, hogy az édességet és a szénsavas, cukros dolgokat sem veted meg.

2011. szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kedves Utolsó! Most egy kicsit összezavartál:) Mindenhol azt hallani, hogy mennyire kell a rost, ezért is eszem olyan gabonapelyhet reggelire, ami teljes kiőrlésű, merthogy az egészséges. Ezek szerint mégsem? Ebédelni pont olyasmit szoktam, amiket javasoltál, csirke v. pulykahúst grillezve, sütve, rántva, köretnek sültkrumplit,rizst, kukoricás rizst, friss salátákat (inkább csaka nyers zöldséges salikat szeretem). Régen nagyon sok kólát ittam, szinte függő voltam, most viszont egyáltalán nem iszom szénsavasat, csak mentes vizet, illetve ha itthon vagyok, sok gyümiteát. Az édességet valóban nem vetem meg, de nem eszem minden nap, igyekeztem annak is visszafogni a fogyasztását. Eddig nem gondoltam, hogy egészségtelenül táplálkozom, régen valóban egészségtelenül ettem, de ma már csak ritkán bűnözök:)
2011. szept. 10. 22:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem tartom egészségesnek a teljeskiőrlésű gabonapelyheket, mert gátolják az ásványi anyagok felszívódását. Egyél zöldségeket, gyümölcsöket, ha sok rostra vágysz. A sült krumpli amúgy nem épp az egészségedet szolgálja... ja és a tejtermékek (pl joghurt) is okozhatnak puffadást.
2011. szept. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!