Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennyire rossz a szervezet...

Ennyire rossz a szervezet számára a cukor?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 hónapig abszolút nem ettem semmit ami cukrot tartalmaz. De tényleg semmit, csak édesítőszert használtam de abból is a legminimálisabbat. Szóval kb. 2 hónapig ez ment, majd egy családi esemény kapcsán megettem kb. 2 tábla csokinak megfelelő édességet. Hát én olyan rosszul lettem! A szívem úgy lüktetett, hogy attól féltem belefárad, a fejem mintha kétszeresére dagadt volna.....gondolom a mennyiséggel volt a gond, de hát nem túlzás egy kicsit ahogy reagált rá a szervezetem? Egyáltalán mi játszódott le bennem?

19/L


2011. márc. 12. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
ha ennyire elszoksz valamitől akkor nem hiszem hogy túlzás lenne... az unokatesóm anorexiás van olyan h hetekig alig eszik, majd egyszer eljött hozzánk és megevett 2 db csirkecombot és egy hétig hányt
2011. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Egyáltalán nem volt túlzás. Kicsit kikezdted a hasnyálmirigyedet azzal, hogy nincs használva mert nem eszel cukrot így a hirtelen megnövekedett cukormennyiséggel a véredben nem tudott mit kezdeni.

Ha nem akarsz magadnak rosszat inkább ne szórakozz ilyesmivel. A szervezetnek nagyon is szüksége van a cukorra.

Persze mértékkel.

2011. márc. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"családi esemény kapcsán megettem kb. 2 tábla csokinak megfelelő édességet. Hát én olyan rosszul lettem! A szívem úgy lüktetett, hogy attól féltem belefárad, a fejem mintha kétszeresére dagadt volna....."


Ha magas csokoládébab tartalmu édességet ettél, akkor nem is csodálkozom, hogy lüktetett a fejed és a szíved! Az ahhoz hasonló hatást válthat ki mintha meginnál több dl kávét egyszerre. Persze van akinél nem.


Főleg az étcsokis dolgoknak van ilyen hatása, hogy nagynak érzed tőle a fejed és fejfájást válthat ki na meg a szívdobogás..


A hirtelen nagy adag cukor bevitel sem jó, egyáltalán a nagy mennyiségü cukor nem jó, de az szerintem nem okozna ilyen hatást.

2011. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kinder pingue, kinder bueno, snickers, ilyen volt....
2011. márc. 12. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Szóval akkor nem volt akkora nagy csoki tartalma ha jól éretem.


A hatásából egy erősen felpörgetett állapot derült ki számodra? Ez szigoruan családi buli volt, esetleg fiatalokból álló lazuló vegyesen idegen társaság ahol elképzelhető, hogy bele csempésztek valamelyik cukiba egy kis "gyorsítót"? Nem ismerem a körülményeket azért lehet több mindenre gondolni.


Persze ha a nagyi süteményes estjére voltál hivatalos akkor ez utobbi nyilván kizárt.

2011. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Teljesen kizárt, ugyanis mamám hajlamos bespájzolni raklapnyi csokival és ebből kifolyólag történt meg a "baleset".... :)
2011. márc. 12. 22:37
 7/7 anonim ***** válasza:
..akkor tényleg nem tudom mi lehetett a dopping hatás oka. Talán tényleg a hirtelen cukor löket.. Lehet még jön valaki és mond használhatót.
2011. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!