Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési zavarom van. Hogy...

Étkezési zavarom van. Hogy kezeljem magam? Mert ez már nem állapot, amiket csinálok!

Figyelt kérdés
Pszichológus nem érdekel, mert nincs pénzem rá, ingyenes meg úgysem foglalkozna velem...
2011. márc. 15. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

tartsd magad egy étrendhez, mert ehhez nem kell semmiféle orvos csak akarat.

(egy étkezési tanácsadó)

2011. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pontosan miket csinálsz? Jó lenne tudni, mert csak úgy lehet segíteni... persze mi itt nem nagyon fogunk tudni, el kell(ene) menned dokihoz, mert anélkül csak nagyon nehezen kezelhető.

Vagy iszonyat nagy szemléletváltás (pl. nem vagy dagadt, vékony vagy, muszáj enned, különben meghalsz, ilyesmik). Sok sikert hozzá, de készülj fel: doki nélkül baromi nehéz lesz...

2011. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
edd azt, amit eddig is ettél, és mellé kezd el enni normális ételeket is rendszeresen. minden étkezésnél edd azt, amit szeretsz, de mellé egyél egészséges és tápláló ételeket. bizonyos időközönként egyre kevesebb általad kedvelt ételt egyél és egyre több egyészségeset. és egy idő után majd helyrebillen az étkezési zavarod.
2011. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. hülyeségeket mondott!

Lehet, hogy étkezési tanácsadó, de hogy nem ért semmit a lelki eredetű betegségekhez az 100%.


Ugyanis pont akarattal nem tudjuk megállni, hogy ne együnk.

Nem írta a kérdező milyen típusú a baja.

Nem eszik, vagy túl sokat eszik, netán tornázik, hánytatja magát??


Önismeret, saját magunk elfogadása segített nekem a hosszú évek óta fennálló bulímiám leküzdésében.

Ez persze nem megy pár nap alatt.

Én elkezdtem meditációkat végezni, hastáncolni, ez mind segített önmagam elfogadásában és egy idő után azt vettem észre, hogy " Jé, már de rég csináltam!".


Nem mondom, hogy már gyógyult vagyok és ha nagy stresszben vagyok még mindig előjön, de nekem ez nagy haladás, hogy a napi 1-2-3-ról lecsökkent a dolog havi, vagy kéthavi 1 alkalomra.

Kitartást!


Én anno elmentem kétszer pszichiáterhez, de csak gyógyszert írtak fel, azt nem szedtem be, abban nem hiszek.

"Beszélgetős" pszichoterápia jobban használt volna, de mivel arra nem volt pénzem maradt a saját erőm, végül is így jobban is jártam, hisz önerőből másztam ki a betegségből.


Meg persze azt is hozzá kell tenni a dologhoz, hogy nagymértékben segített az állapotomon mikor lett egy kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolatom.

2011. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De a legjobban az utolsóét! Tényleg csak az tudja ezt, aki benne van. Kezdődött 2éve anorexiával, mielőtt túlságosan lefogytam volna jött a bulímia, most pedig a folyamatos evés... ez kb 1hétig szokott tartani, utána egy ideig lénapozok ameddig bírom, csak zöldséget, gyümölcsöt eszem és mikor megint kiéheztem a szénhidrátra eszem... sokat... :( és ezzel a módszerrel persze, h hízom... de nem tudok normálisan enni... ha egy kicsit is másképp eszem, ahogy elvárom magamtól, már utálom magam. borzalmas. szeretnék nagyon túl lenni ezen és próbálom követni a példádat utolsó, hátha sikerül! csak magamra számíthatok... ez sok erőt ad, hogy valakinek sikerült ez... remélem nekem is fog!
2011. márc. 15. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a pszichológus nem érdekel,vagy azt mondod,nem foglalkozna veled,akkor kb cseszheted az egészet... az ingyenes pszichológus is ugyanúgy meghallgatna, jobb,ha megpróbálod,hidd el... én is anorexiás voltam pár éve,mondjuk nekem nem testkép-zavarom volt,hanem más bajom, és sokat segített a beszélgetés. Sokkal többet annál,hogy magam diagnosztizáljam. Ez a lelkedből indul ki, a lelked kell rendbe rakni, mert amíg nem látod át a helyzeted reálisan,addig marad ez az állapot... szóval ha tetszik,ha nem,muszáj elmenni ezzel pszichológushoz,hogy eljuss valahová,hacsak nem akarsz ebben az állapotban stagnálni. De ez már a te döntésed.
2011. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Utolsónak igaza van.


Aki nincs benne, az ezt nem tudja átérezni.

Hiába az okosan összeállított étrend, nem ezzel van a baj, hiszen mi nem vagyunk hülyék, nagyon is tisztában vagyunk az egészséges étkezés fogalmával.

De ha jön a roham, akkor nincs az az úthenger sem ami megállítsa az embert...

2011. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért kell a pszichológus, hogy megtanítsa, hogyan állj ellen a falásrohamoknak. Egyedül ez nem fog menni.
2012. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!