Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedésem van egy gyógysze...

Székrekedésem van egy gyógyszer mellékhatásából kifolyólag. Már az aranyerem is kijött tegnap, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves vagyok, kb. 14 éves korom óta kijön néha az aranyerem, de eddig csak annyi volt, hogy egy kicsit kidudorodott, de nem fájt, kivéve egyszer.

2 hete szedek egy gyógyszert, és tegnap eszembe jutott, hogy kb. 2 hete nem volt nagydolgom. Azért nem tűnt fel, mert amúgy is csak 3-6 naponta szoktam kakilni. Nem, nincs semmi betegségem, kivizsgáltak és azt mondták, hogy egyszerűen ilyen az anyagcserém.

Szóval nem fájt a hasam meg semmi, csak gáznak éreztem, hogy ilyen rég voltam Wc-n, úgyhogy megpróbálkoztam a dologgal. Természetesen kijött az aranyerem, de annyira, mint még soha. Tegnap ülni is alig bírtam, este pedig elaludni, mert annyira fájt. Ma már annyira nem fáj, de érzem, hogy még nem ment vissza, meg eléggé szúr.


Szóval mit tudok csinálni, mitől lenne lazább a székletem? És milyen aranyér-kenőcs van, mit kérjek a patikában?


Köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 22. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyél rostos dolgokat,például almát és igyál nagyon sok folyadékot.Kapható hashajtó lekvár is, ami természetes, tehát a gyógyszered mellett eheted.De megteszi a sima szilvalekvár is esetleg.A patikában kapható burow kenőcs, az jó aranyérre is és nagyon olcsó.
2011. márc. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Raffi ***** válasza:

Ilyen problémám nekem is volt fiatalon. Mostanában nekem a tej segít. (kb 1 liter)

Ha meg már nagyon kellemetlen próbáld ki a Hunyadi vizet, de vigyázz csak akkor idd, ha otthon vagy és nem akarsz menni sehová, mert általában 8 órán belül hatása van és igen érdekes hang és szaghatással jár.

2011. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!

Akkor elmegyek nagymamámhoz, kérek egy üveg fincsi házi szilvalekvárt! :)

A tejet is kipróbálom, bár már reggel megittam kb. fél litert, akkor hátha használ az is. :)

A vizet nem tudom, hogy kipróbálhatom-e, hasmenést azért nem akarok csinálni, mert akkor meg kijön a gyógyszer (napi 3x kell szednem).


Köszönöm még egyszer a tanácsokat! :)

2011. márc. 22. 09:47
 4/11 A kérdező kommentje:
Vagy nem jön ki? Úristen, gőzöm sincs, hogy honnan szívódik fel...
2011. márc. 22. 09:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Vegyél lenmagot vagy lenmagpelyhet. Ha sima magot kapsz csak, akkor azt daráld le (pl. kávédarálón).

Kellemes dióra emlékeztető íze van. Ebből egyél naponta egy - két kiskanállal.

Lehet csak úgy magában és leöblíted valami folyadékkal, vagy joghurtba keverve.

2011. márc. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A gyógyszer miatt ne aggódj, a hasmenés nem nagyon akadályozza a felszívódását,inkább a hányás szokott problémát okozni, mert akkor ugye nem biztos, hogy megmarad az emberben a lenyelt gyógyszer.De a hasmenés nem vészes ilyen szempontból.
2011. márc. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor jó, köszönöm! :)


Akkor kipróbálom a lenmagot is, és ha nem hoz semmi eredményt, akkor hétvégére veszek ilyen vizet.


Köszönöm mindenki segítségét! :)

2011. márc. 22. 11:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Szóval, mindent kipróbálsz egyszerre :)

Hát,bajod nem lesz tőle, csak aztán nehogy be kelljen költöznöd a WC-be :)

2011. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem egyszerre...fokozatosan, egymás után gondoltam. :D

Csak úgy értettem, hogy ha nem használ egyik sem, akkor hétvégén jön a víz. :)

Már ittam jó sok tejet, délután veszek lenmagot, ha nem hoz eredményt ez a kettő, akkor holnapután úgyis megyek mamámhoz, kérek tőle lekvárt. :)

2011. márc. 22. 11:54
 10/11 anonim ***** válasza:

a lenmagos vagyok! :)

annak azért lehet kell egy pár nap(1-2)! főleg ha ilyen ritkán mész egyébként is, meg most már jóideje nem voltál, úgyh van min átverekednie magát. :)

igyál rengeteg vizet utána. amúgy mennyit iszol egy nap? 2 litert minimum jó lenne.

2011. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!