Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek? 48kg vagyok és...

Mit tegyek? 48kg vagyok és nagyon vékony 5-10kg szeretnék felszedni bármit bevállalok ha nagyon rossz mellékhatásai vannak akkor is csak valaki segítsen az evés nem segít! Ide gyógyszer kell! könyörgöm! MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 25 évesen,45 kg vagyok,170 cm magas,és én sem tudok hízni! Kivizsgáltak(pajzsmirigyre gondoltak) és semmi bajom,egyszerűen csak ilyen vagyok:)

Talán az izomtömeget lehetne növelnünk,én most fogom elkezdeni az edzést:)

Sok sikert!

2009. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nézesd meg, hoyg a pajzsmirigyeddel minden ok. -e, és nem írod miket eszel... csokihegyek, süssétek a húst dizsnózsíron, stb. kalóriabevitel szerintem, attól kell, hogy hízz, ha nem a,kkor betegség van mögötte.

és sok zöldség gyümölcs, mert azzal együtt ér csak akár a fogyó, akár a hízókúra.a vitaminok nagy szerepet játszanak.

2009. febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Igaza van az előttem szólónak, hogy a pajzsmirigyedet kellene először megnézetni.


Egyébként ha nincs semmilyen problémád, akkor a következő módon tudsz a leggyorsabban hízni. Furcsán fog elsőre hangozni, de beválik, ha betartod: koplalj egy hétig. Csökkentsd le a kalóriabeviteledet amennyire csak bírod (azért nem kell túlzásba esni, de egy 900 kalóriás étrend pár napig belefér). Egyél olyan keveset, amennyit csak tudsz ameddig csak tudod csinálni. Miután pár napig koplaltál, fogj neki szó szerint zabálni. Újabb egy hét elteltével már kilószámra kell, hogy hízz ettől, hisz a szervezeted ki lesz éhezve és bent fogja tartani a bevitt kalóriákat. Ha ez nem történik meg, akkor valószínűleg egészségügyi problémád van és orvoshoz kell fordulnod.

2009. febr. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

szia! kérlek ne hallgass az elöttem szolóra! ez a módszer semmire sem vezet! a jojo diéta akkor alakul ki ha vki 3-4 hétig minimum koplal!

vannak különböző szeretk,porok amik fehérje ill energiadúsitásra valók,ezeket az ételekhez keverve kell fogyasztani,semmi izük nincs.nem kell nekiállni zsiros nehéz ételeket enni,de aproságokon mulhat a dolog(zsirpsabb tejföl, piros dobozos tej stb) végzett,diplomás dietetikus vagyok,ha komolyabban szeretnél beszélgetni a dologrol,akkor szolj,mailben felvehetjük a kapcsolatot,s megprobálok segiteni(ha még aktuális)

2009. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Kedves dietetikus! Elhiszem, hogy értesz a témához, hisz ez a szakmád, de próbáltad már te magad ezt a módszert? Mert én igen és híztam tőle - nem is keveset. Nem mondtam volna, ha nem vált volna be a saját tapasztalatom alapján.
2009. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

kedves Válaszoló!


nem probáltam még,mert sajnos nekem inkább energiaszegény étrend betartására van szükségem, s nem is bántani akartalak. lehet h neked bevált, hisz mindannyian tudjuk mi az a jojodiéta s milyen elv alapján működik,ezért lehetséges amit irsz. anyagcserétöl és egyebektől is függ h kinél mennyi idő kell h kialakuljon. de kérdem én ,egy amugy is gyengébb szervezetet minek tovább amortizálni?ha csak rövid ideig is.nem tesz jot sem az immunrendszernek,sem az emésztörendszernek,csökken a koncentráloképesség és még sorolhatnám. egy fokoztosan felépített roborálo étrendet kell kialakitani. ahogy a tul gyors fogyás,ugy a gyors hizás sem egészséges. 1kg hizáshoz 7000 többlet kcal szükséges. s ugye ezt nem lehet egy hét alatt többletben bevinni...mi azt javaoljuk h havi 2 kilo hizás v fogyás egy nem drasztikus diétával könnyedén elérhető,s gondolj bele, az egy év alatt +/- 12-24 kilo, ami garantáltan tartható marad,nem lesz jojo.

üdvözlettel.

2009. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
bocsi a 7000kcal-t nem lehet 1nap alatt bevinni,azt akartam irni,egy-két hét alatt már igen:)
2009. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez azért nem klasszikus jojo, mert ha 2-szer végigcsinálod, ált. már el lehet érni a kellő eredményt és nem esik úgy vissza a súly, de ez gondolom ember-és súlyfüggő. Tehát én ezt a módszert nem ismételgetem. Mivel nem 3-4 hétig koplalsz, nem készülsz ki tőle és nem fogysz pár nap lefolyása alatt sokat, így nem is terheli meg a szervezetedet annyira (viszont hízni jóval többet lehet tőle, mint fogyni). Nem vagyunk egyformák és ebből kifolyólag van, aki erre könnyen rááll, van, aki pedig nem. Nekem könnyen megy az alkalmazkodás. Nem szakadtam bele és egy hét után 5-6 kiló felugrott. Egyébként attól, hogy valaki vékony, nem biztos, hogy gyenge a szervezete. Sok olyan embert ismerek, akik semmi mással nem tudtak hízni, pedig évekig próbálkoztak...van, aki zsírt is ehet kilószámra, de ha nem csapja be a szervezetét, hogy az többet raktározzon, az mindig túl sok kalóriát fog elégetni. A "zabálás" alatt pedig nem azt értem, hogy semmilyen vitamint ne vegyen magához az ember és csak gyorskaját egyen. Fontos a vitaminbevitel, de ez teljességgel megoldható a pár napos fogyó (hízó) kúrát követően. De te vagy a dietetikus, biztos, hogy jóval többet értesz ehhez, csak leírtam a személyes tapasztalatomat, ami bevált nekem. Szóval nem vitába akarok szállni veled, csak megosztottam a tapasztalatomat a kérdezővel. Szerintem a kérdezőnek semmi baja nem lesz, ha ezt kipróbálja, max. nem fog hízni. Mindenki szervezete más és tuti recept nincs sajnos.
2009. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azzal egyet értek, hogy hízni 1-2 hét alatt 6 kg-ot nem egészséges, de ha valakinek az a célja, hogy hízzon, akkor ez nem fogja elrettenteni. Rajtam megmaradt, már elértem a kívánt súlyomat, amit tudok tartani.


De tényleg 7000 kalória kell a hízáshoz? Hisz ez mindenkinél más, nem? Súlytól, nemtől, mozgástól nem függ? Ha pl. 900 kalóriát eszem jó pár napig, és utána meg 3000-et, akkor az nem marad bent? Én nem ettem rengeteget utána, csak a 900-hoz képest jóval többet, bár a kalóriákat ennyire nem számolgattam.

2009. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

bizony, ez föskolai jegyzeteimben is benne van(vizsgáztam is pont az energiasztegény étrendből még a legelején)és valoba 7000 többlet kcal kell 1kg hizáshoz, és ugyanigy -7000 a fogyáshoz. a mérlegekben nem kell hinni 1-3 kilo ingadozás esetén,mert teljesen normális az,ha nem eszel csak keveset pl 3 napig,akkor 1-2 kiloval kevesebbet mutat a mérleg,de akkor nem fogytál,csak kiürült az emésztőrendszered, vagy víz távozott el, de nemzsirbol fogytál. de a "tartalékokhoz" csak akkor nyul a szervezet,miután megérzi,ill akkor is állit elö tartalékot. természetesen fél kilot hizhatsz/fogyhatsz ha 3500at viszel be/vonsz meg:)


én sem veszekedni akartam,sem kiktatni,s ok h elmondod a tapasztalataidat,semmi gond,ennek az oldalnak ez a lényege,én is csak a véleményemet mondtam el:)

2009. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!