Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 16 éves 50 kilós hízni...

Egy 16 éves 50 kilós hízni akaró srácnak milyen tömegnövelőt, illetve edzéstervet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Én erre gondoltam


[link]

sima verzió


2011. márc. 27. 20:20
1 2
 1/12 Gyakor ***** válasza:
Nem rossz, de lehet volumass is jó. Az étrended tedd rendbe először, aztán gondolkozz ilyeneken.
2011. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Egyél sokat. :D Hány cm vagy?
2011. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
174cm vagyok
2011. márc. 28. 16:14
 4/12 anonim válasza:
És ezzel együtt 50 kiló? Nem csodálom, hogy hízni akarsz... Sejtem nem csak izmot, de húst is rendesen szedned kéne magadra. Rendesen táplálkozol? Vagy csak ilyen "szerencsés" alkat vagy, aki képtelen hízni, akármilyen/akármennyi kaját eszik is meg..?
2011. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az utóbbi. Akármennyi kaját ezek, nem hízok...
2011. márc. 29. 14:34
 6/12 anonim válasza:

Ez lehet "teljesen" normális is, de utalhat valami bélrendszeri betegségre is, amitől nem szívódnak föl bizonyos tápanyagok. Dokinál voltál már ezzel? Csak mert ez a 174 cm 50 kilóval durva arány. [171 vagyok 58 kilóval (tavaly óta 8 kilót lefogytam), és elég sovány vagyok, de a csontjaim sem a súlyosabb darabból vannak.] Mindenesetre izmot nyugodtan építhetsz magadra, de azt megfelelő táplálkozás mellett mindenféle tömegnövelő szerek nélkül is lehet, legfeljebb lassabban éred el a kívánt eredményt.


Edzésterveket a linkelt oldalon is találsz, szerintem teljesen korrekteket. A lényeg, hogy legyen meg a napi tápanyagszükséglet, sőt... :D De innentől majd egy hozzá jobban értő ember kisegít.

2011. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tehát a tömegnövelővel csak gyorsabban szednék magamra izmot?

Úgy is jó, ha nem szedek porokat? Mert nagyon vacilálok, hogy vegyem meg vagy sem...

2011. ápr. 4. 18:28
 8/12 anonim ***** válasza:
A tömegnövelő szerektől, csak előbb látszik az edzés hatás, de amint abbahagyod mindkettőt valószínűleg néhány hónap alatt úgy esel össze mint egy kidurrant lufi... Szerintem ne tömegnövelőzzél. Esetleg amennyit ajánlani tudok hízás céljából az az, hogy számold a kalóriákat és igyekezz többet bevinni, mint amennyire szükséged lenne. Egy barátomnak pl azzal sikerült hízni, hogy fogyi shakeket ivott. A dolog lényege igen egyszerű. Lehet kapni olyan porokat, ami a fogyni vágyó embereknek segít, étkezés helyett kell meginni adott mennyiségben, ez pótolja a kiesett kalóriákat, csökkenti az éhségérzetet, vitaminokat tartalmaz stb... Egy barátom étkezés mellé ivott ilyet, nem ahelyett, így igen gyorsan fel kapott néhány kilót, bár nem izomban! :)
2011. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

12:50: csak megsúgom, hogy ezek az úgynevezett "fogyi porok", általában rossz minőségű tömegnövelők (alacsony fehérje és magas gyors felszívódású szénhidrát tartalommal), amik ráadásul sokkal drágábbak is, mintha venne a kérdező egy normálisat.


A kérdezőnek: valóban egy orvosi vizsgálat nem ártana először, mert ez már tényleg lassan a kórosan sovány kategória. Ha ott mindent rendben találnak, akkor:


1.) Állíts össze egy étrendet, mintákat találsz pl. a builderen (pl. [link] ), tartalmazzon legalább 3000-4000 kcalt. Nem a tömegnövelő a lényeg, hanem az étrend, a por az csak kicsit dob az egészen.


2.) Legalább heti 3-4 edzés. Mivel tömeget akarsz növelni, kardio nem igazán kell, max. 1 alkalom. Pl így:

hétfő: hát, has

szerda: váll, tricepsz

péntek: láb/nyújtások

szombat: mell, bicepsz

2011. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ÉS ha megkérlek ajánlanál nekem egy étrendet? Nem igazán vagyok járatos ebben a témában.

Mindenféle kaja jöhet.

2011. ápr. 10. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!