Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy tanácsot/véleményt ki...

Egy tanácsot/véleményt ki adna a következő étrenddel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Általánosan igyekszek egészségesen enni, reggel 2 adagban eszem meg a sonkás vagy vajkérmes szendvicsemet (egy adag egy jó szelet kenyér), az ebédet 2 óra fele eszem: főtt étel: eszek húst, halat, zöldséget, májat; változatosan. Folyadékbevitelem az eléri az 1,5 liter naponta. Estére pedig mindig eszek gyümölcsöt (egy alma vagy narancs), joghurtot vagy valami könnyű kekszet illetve tojást (1 db.). Lefekvés előtt néha nagyon éhes vagyok de nem merek többet enni, hisz félek, hogy meghízok. Ezelőtt 4 éve fogytam 10 kilót és szinte írtózok attól, hogy kövér legyek. Viszont még szeretnék fogyni, vagyis eltüntetni azt a kevés zsírréteget ami maradt és nem tudom mi lenne a helyes tennivaló. Tornászom hetente 3 órát és sétálok naponta 40 percet. Ennél többre nem marad idő és energia.

Kevés ez igy?


2011. ápr. 4. 13:43
 1/4 Keeper ***** válasza:

Szerintem nagyon is jó^^

Mondjuk a folyadékbeviteled sem mindegy, hogy miből áll. Gondolom nem kell részleteznem , hogy mennyi kalória van kólában, a jól megcukrozott teában, kávéban. Mondjuk szerintem nem ártana a napi 2l folyadék sem, bár ez nagyon személyfüggő. Én 3-4l-t fogyasztok naponta, ha szomjas vagyok , egyszerre képes vagyok 1l-t ledönteni.

Ajánlom még az élesztőmentes "kenyeret" illetve hasonló termékeket, és a KEFÍRT! Sokkal jobb hatása van a szervezetre, és kevesebb kalóriát is tartalmas. Vagy natúr joghurt, amelyiket jobban szereted. =)

2011. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mostmár valamivel nyugodtabb vagyok. Tényleg vizet ihatnák többet is, de pont jó mert melegedik fel s a szervezet amúgyis kéri. Vizet szoktam, teát cukornélkül, viszont a kávémat cukrozom, annyi cukrot mostmár meg lehet engedni.
2011. ápr. 4. 16:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia

a reggeli szednvics jobb ha teljes kirőlésű lizstből készül és egyél hozzá zöldségeket is, vagy egy adag savanyút

ebéd tökéletes, de levest, főzelékféléket is ehetsz heti 3-4szer, és főtt krumplit, rizst is

estére mehet a tojás zöldségekkel, túró, kefír, njoghurt, gyümölcs, zöldség, hús, hal

a narancsot és az almát tízóraira és uzsira egyed, napi 5-6 kisebb étkezés

több víz legyen

2011. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igaz, levest is szoktam többször is. Na meg a szendvics mellé megy a savanyúság ha itthon vagyok, az viszont ünnepet jelent. + hétvégén nem is kérdéses.
2011. ápr. 4. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!