Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaza van anyámnak az anorexiá...

Igaza van anyámnak az anorexiával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azt mondja, hogy ha felszedek normál testsúlyra(50 kg, most 44 vagyok), akkor nem fog jobban megnőni a hasam (ami most elég nagy), hanem lejjebb megy, mert most a koplalástól ilyen(mint az afrikai éhező gyerekeknek- így mondja). Azt állítja, régen fele akkora hasam sem volt. Igaza lehet?
2011. ápr. 9. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen!
2011. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
IGEN!
2011. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó... Kissé megkönnyebbültem. Most híztam 1 kilót, és olyan depis lettem tőle... Alig reggeliztem és kiöntöttem az egyik felírt táplálékkiegészítőt is...

Ilyenkor eléggé szégyenlem magam, de úgy érzem, hogy ha hízok, mindenképpen hájat növesztek... Pedig mindennap kimegyek 45-60 percet sétálni kutyámmal.

2011. ápr. 9. 16:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát az már dúrva anorexia lehet, ahol jelentkezik az ascites. De igen, előfordulhat. Ha az ember nagyon kevés fehérjét visz be a szervezetébe, akkor a szervezet először az izmokat kezdi el "lebontani", majd ha onnan sem tud elég fehérjét nyerni a vér ozmotikus koncentrációjáért felelős fehérjéket használja el a vérplazmából, melynek az lesz az eredménye, hogy a plazmában lévő víz a megváltozott ozmolaritás miatt angolosan távozik az erekből, bele a hasüregbe, és jellegzetes kidomborodó hasat hoz létre. A jelenséget egyébként ascitesnek hívják.
2011. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért annyira nem nagy. Inkább estére "fújódok fel", meg evés után. Régen ez sose volt. Amúgy tényleg kevés a fehérje a véremben, pedig húst eszek dögivel, és régen is. Kevesebb kenyeret meg zöldséget eszek, bár az utóbbiból egyre többet.

Meg olyan alacsony a vasam, hogy vérátömlesztés kéne(a pszichiáter szerint). De szerencsére csak tabit kaptam.

2011. ápr. 9. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Menj ezzel el pszichológushoz kérlek. Nekem egy volt osztálytársnőm pár hónapja halt meg. 12 éves kora óta küzdött az anorexiával, 19 éves volt és 39 kiló, amikor a kórházban leállt a légzése. Ne légy ennek a kib.szott divatnak az áldozata.
2011. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem divatból csinálom! Amíg nem diagnosztizálták nálam, nem is tudtam, hogy van ilyen. És már megyünk pszichológushoz, meg bélgyógyászhoz és endokrinológushoz is. Pszichiáternél most szerdán voltunk, felírt 2 gyógyszert, bár ennek nagyon nem örülök.
2011. ápr. 9. 16:28
 8/9 anonim válasza:
0%
Ez hülyeség, mert az afrikai éhező gyerekeknek, azért olyan nagy a hasuk, mert felfúvódnak, a sok bogyóktól, amit megesznek kínyukba:S
2012. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző, ne szólj hozzá olyan dologhoz, amihez halvány lila gőzid sincsen! Orvostanhallgató vagyok, pár hozzászólással korábban részletesen kifejtettem, hogy miért nagy az afrikai éhező gyerekek hasa. Olvasd el, és nyiss ki egy biosz könyvet mielőtt baromságokat irogatsz.
2012. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!