Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexiának számít ha. (lent)?

Az anorexiának számít ha. (lent)?

Figyelt kérdés

Az anorexia azt jelenti hogy ugyanazt csinál mint más átlagos ember csak míg más megeszi egy étteremben az egész menüt ő addig csak csipeget.Tehát az anorexiának számít ha csak napi egyszer eszik mégpedig délben,ebédet,normális adag leves,másodikból pedig csak levest szed magának?

Tehát egész nap csak egy normális adag levest eszik?


2011. ápr. 23. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem
2011. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem, ez étkezési zavar. ha viszont kövérnek látod magad, és gondjaid vannak a testeddel, az anorexia (lenne). nyomhatnám a szokásos dumát a sok zöldségről, kiegyensúlyozott táplálkozásról blablabla, de nem úgy tűnik, mintha bármivel is jobb belátásra lehetne téríteni. azért napi 1000 kcal alá nem kéne menni, pedig szerintem a levesadag jóval alatta van.
2011. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem,az anorexia nervosa nem csak egyszerűen kevés evést jelent.Az anorexia nervosás ember nem úgy él,nem ugyanazt csinálja,mint más ember,az egész élete,minden gondolata az evés körül forog.Általában hibás testképe van,hajlamos magát sokkal kövérebbnek látni,mint amilyen a valóságban,így sodorja veszélybe a saját életét.A legtöbbjüknek van betegségtudatuk,de hiába szól nekik akárki,hogy rosszul néznek ki,nem fogják elhinni,tovább folytatják,hisz ez egyfajta mentális kényszerbetegség.Tapasztalataim szerint elég bonyolult okai vannak,elsődlegesen nem divat miatt alakul ki,de előfordul olyan is.Ezenkívül az anorexia nervosa diagnosisához szükséges a menstruatio legalább 3 hónapon keresztüli elmaradása,illetve a testsúly legalább 25-30%-ának elvesztése.Egyszóval a fent leírtak alapján az illető orvosilag nem anorexia nervosás.
2011. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és ilyen táplálkozással lehet fogyni?és ha igen kb. 1ét alatt mennyit?
2011. ápr. 23. 13:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az bizony anorexia (csak nem a nervosa fajtája)!

Én is anorexiás vagyok (rohadt keveset eszem), mégsem látom magam kövérnek. Soha nem is láttam, csak elkezdtem mind kevesebbet enni, és volt idő, mikor bizony anorexiába ment a dolog. :(

2011. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
tönkre megy a gyomrod. Nem csak a 2 véglet van, hogy zabálsz vagy éhezel
2011. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt írtam, vagyok... nos, most már eszek, de volt, mikor napi 3 vékony szelet kenyérnek megfelelő mennyiségen éltem hetekig. Inni mondjuk ittam, de mivel nyár volt vizet, így az nem adott energiát.
2011. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet,de ne így fogyj.Hidd el nekem,hosszútávon csak károd lesz belőle.Egyszer szerelmi bánatomban én sem ettem,nem volt kedvem,egy falat se ment le a torkomon,2 hónap múlva a kórházban kötöttem ki,elég ramaty állapotban.A gyomrom nem működik rendesen,a vesém tönkrement.Nem éri meg azért a néhány kilóért.Gondolom fiatal vagy még,max olyan diétát próbálj ki,ami heti fél-egy kilós fogyást eredményez.Vigyázz a szervezetedre.
2011. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
13:26 igen azt tudom hogy sokan keverik az anorexiát az anorexia nervosával és én is a sima anorexiáról beszélek köszi szépen a válaszokat.
2011. ápr. 23. 13:30
 10/13 A kérdező kommentje:
13:29 igen elég fiatal vagyok még köszi a tanácsot.:)
2011. ápr. 23. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!