Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok folyamatossan...

Miért vagyok folyamatossan szomjas?

Figyelt kérdés

Mindíg csak innák és innák. És ez biztos, hogy nem a melegtől van mert pl. télen is csak innák. Minden nap minimum 4-5 litert iszok, és ez már kezd nekem "idegesítő" lenni, mert már zavarban vagyok, hogy mindíg ki-be járkálok a konyhába, meg minden nap 2-3 dobozos üdítő is elfogy amit csak én iszok meg.

Amit tudni kell szerintem azaz, hogy soha nem iszok vizet, mert rosszul leszek tőle. Lehet, hogy ennek van hozzá valami köze?


2011. ápr. 23. 23:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést véletlenül rossz alkategóriába tettem:)
2011. ápr. 23. 23:07
 2/12 anonim ***** válasza:

A tested VíZÉRT kiált!


A dobozos gyümölcslé, még ha "100%-os" is, a szörpök, meg egyéb üdítőitalok (pl. kóla) NEM számítanak folyadéknak! Folyékony halmazállapotúak ugyan, de mégis vizet vonnak el a szervezetedtől, és nem oltják a szomjat.

Arról nem is beszélve, hogy borzasztó egészségtelenek.


[link]

2011. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a könyvet:

Dr. F. Batmanghelidj: A tested vízért kiált!


Más szemmel fogod látni a dolgokat.

2011. ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tényleg nem tudom meginni a vizet. Ha egy pohárral is iszok egyből hányok vagy jobb esetben csak szédülök.
2011. ápr. 23. 23:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kortyonként folyamatosan. Mittudomén, 15 percenként egy korty. Hogy megszokd.


Hány éves vagy?


Valószínűleg már babakorod óta cukros teával, gyümölcslével itattak. Nem?


Amúgy meg nem ártana megnézni a cukrodat. A cukorbetegség egyik tipikus tünete az állandó szomjúságérzet.

2011. ápr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy citromlevet csöpögtetsz a vízbe, de cukrot semmiképp se tegyél bele!

Kicsit megízesíti a citromlé a vizet, és így hátha jobban lecsúszik.

Mellesleg a citromlének szomjoltó hatása is van.

2011. ápr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok, és az igez, hogy cukros teával "tömtek", de gyümölcsével csak nagyritkán.

Köszönöm az ötleteket, holnap ki is próbálom őket:)

2011. ápr. 23. 23:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Itt nem azzal van baj, hogy mit iszol. Ez valami komolyabb betegség lesz. Én cukorbetegségre tippelek. A diabetes elsődleges tünete a rendkívül megnövekedett vizeletmennyiség. A betegség neve diabetes is annyit jelent, hogy húgyáradat. Én a helyedben sürgősen elmennék orvoshoz.
2011. ápr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy,hogy nem tudsz vizet inni?Ilyet...

Egyébként meg ja,szerintem is cukros lehetsz.

2011. ápr. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy magas a vércukrod. Az ásványvíz fogyasztását ajánlanám neked víz helyett.
2011. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!