Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normál vércukorszint?

Normál vércukorszint?

Figyelt kérdés
Reggel megettem egy nem túl édes kis süteményt (leveles tésztából készült, lekváros), majd egy csésze (kb. 1 dl) forrócsokit. Majd kb. eltelt egy óra és ettem még egy sütit. 20-30 perccel később megmérték a vércukorszintemet. 7.3 lett. Ez normális? És még az lenne a kérdésem hogy aki nagyon tele eszi magát pl. ebédnél az mennyire emeli meg a vércukorszintet
2011. ápr. 24. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ennyi cukros kaja/pia mellett nem csoda:D
2011. ápr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kösz... :D

am nem sok szerintem, direkt azért írtam hogy 1 dl, meg hogy kis süteményekről van szó. Mert karácsonykor meg ünnepeken az ember egy vagy két szelet tortát is megeszik többek között. Akkor a cukor szintje 8 vagy 9? Sajnos ezzel nem vagyok tisztába és azért vagyok kíváncsi. És az első sütinek és forrócsokinak egy óra alatt már fel is kellett volna szívódnia, vagy nem tudom.

2011. ápr. 24. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:
6.1 a legfelső érték! Teljesen mindegy milyen és mennyi tortát ,csokit,kenyeret eszel ha az anyagcseréd jól működik a sok torta után is annyi inzulint termel,hogy nem emelkedik meg a cukor!!! A te cukorértéked bizony figyelmeztető értékű mert ha fél óra után ennyi? mennyi volt vajon 1- 1.5 óra után? Szerintem figyelj oda és diétázz mert ha elhiszed, hogy ez jó komoly problémáid lehetnek 1-2 év múlva! Cukorbeteg vagyok és fiatal...én is hitegettem magam évekig,most sok a gyógyszerem...Vigyázz magadra és figyelj a tested üzeneteire! Komolyan...
2011. ápr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A férjem ha megevett 3-4 szelet kenyeret mondjuk bableveshez,és még sütizett is akkor is 6 alatt volt a cukorértéke mindig mert az inzulin termelése tökéletes.Mivel diabeteses vagyok figyelem a családom értékeit is, hogy időben "észbekapjanak"! :)
2011. ápr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

étkezés után 1,5 - 2 órával a vércukor értéknek 7,8 mmol/l alatt kell lennie, így a tiéd belefér a normál tartományba.


Ha nagyon teleszed magad akkor is a 7,8 a normál érték (étkezés után két órával legalábbis), de csak 11 mmol/l felett beszélünk cukorbetegségről. A kettő között csökkent cukortoleranciáról beszélünk.


Bővebben: [link]

2011. ápr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!