Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez igaz? (rozskenyérrel...

Ez igaz? (rozskenyérrel kapcsolatos. )

Figyelt kérdés
"A rozskenyérben van egy jó rész emészthetetlen szénhidrát, ami nem szívódik fel, sőt a zsírsavak és a cukrok felszívódását is gátolja. B1 és B2 több van benne, mint a fehérkenyérben. Van benne jó sok lizin, ami az izomzatra van jó hatással, a herpeszre meg rossz hatással."
2011. ápr. 27. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz! Az "emésztetlen szénhidrát" arra utalhat, hogy rostokat tartalmaz amik nem szívódnak fel hanem "kefeként" működve végighaladnak a bélrendszeren tisztítva azt miközben a bennük levő fenti hasznos anyagok felszívódnak. Van még benne sok összetett szénhidrát, ami szintén nehezebben szívódik fel de nem emészthetetlen, kell a szervezetnek!
2011. ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Teljses mértékben egészséges ez a kenyér? Vagy van benne valami ami káros is a szervezetre?
2011. ápr. 27. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mint cukorbeteg annyit fűznék a dologhoz, hogy a cukorbeteg ilyen kenyeret ehet egyedül,(teljes kiőrlésű rozskenyér) ez az egyetlen, ami nem tolja fel a cukrot és lassú felszívódású. A fekete változatára gondolok.A fehér kenyér a legkárosabb utána a társai a teljes kiőrlésű kenyér, amiben ugyanannyi a szénhidrát, mint a fehérben.
2011. ápr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Teljes kiörlésű fekete rozskenyér?
2011. ápr. 27. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden káros valahol, valakinek...Vannak akik szerint a búzafélék az ember legnagyobb ellenségei, mérgek! Minden attól függ kire hallgatsz, milyen táplálkozási irányvonalat képviselsz.

Én hála Istennek nem vagyok cukorbeteg, se lisztrérzékeny számomra a teljes kiőrlésű rozskenyér az egészséges kategóriába tartozik.

A szénhidráttartalmát nem tudom összehasonlitani a fehér kenyérével, abban egyszerü szénhidrát van ebben pedig összetett tehát minőségileg más, amennyiben tényleg teljes kiőrlésű (és nem csak annak tüntetik fel ételfesték segitségével) akkor értékesebb és egészségesebb a fehérnél.

2011. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
63%

A cukorbeteg nem csak fehér kenyeret ehet. Már ne haragudj, hogy te cukorbeteg vagy, és felülbírállak, de nekem közvetlen hozzátartozóm is cukorbeteg, és vacsorára általában mindig fehér kenyeret eszik, általában 2 szeletet is, és nem rontja el a cukrát. Szóval ez változó, hogy kinek mi.

Kérdező: igen, sokkal egészségesebb, nem utolsó szempontban kevesebb is elég belőle, és később leszel éhes.

2011. szept. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
* bocsi: nem csak rozskenyeret ehetnek, hanem fehéret is
2011. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!