Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Creatine? A kérdésem a kondiva...

Creatine? A kérdésem a kondival kapcsolatos! Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Ma vettem egy Sci-MX Monohydrate creatint, gondolom ez önmagában nem elég, vettem szőlőcukrot is!Esetleg kellene még valami? Az étkezésre figyelek, hogy sok Fehérjét vigyek be a szervezetembe!Nem most kezdtem a kondit, de most kezdek Creatine-t szedni!:)
2011. jún. 3. 14:01
 1/3 Smartguy86 ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy amíg nincs rendben az étkezésed, addig ne szedj semmiféle kiegészítőt, mert nincs értelme. Aztán ha rendben van az étkezés (napi 5x, kiszámolt kalória, sok fehérje és komplex szénhidrát), akkor lehet először is multivitamint szedni.


Ha ez is megvolt és nem érzed már, hogy fejlődnél, nem is bírsz több kalóriát bevinni, akkor lehet nekikezdeni a proteineknek illetve tömegnövelőknek. Ezekkel jócskán megemelheted a napi fehérjebeviteledet illetve hízhatsz is.


Ha ezek sem segítenek már a növekedésben, akkor lehet ráállni az olyan extrákra, mint a creatine. Ha sok pénzed van, akkor tömegnövelő + protein + creatine együtt a multivitaminnal esetleg elképzelhető. De ha csak annyid volt, hogy vegyél egy creatine-t ,akkor az kidobott pénz sajnos!!!


A szőlőcukorral vigyázz, igaz, hogy olcsó, de nem egészséges. Inzulinrezisztenciádat meg fogja növelni, állandó lesz a puffadás, hasgörcs, gyomorkényelmetlenség. Én nem ajánlom - tapasztalat! Maltodextrint méginkább ne, mert az még rosszabb!


Szóval:

1. Helyes kaja napi 5x, kiszámolt kalóriával

2. Multivitamin

3. Protein és tömegnövelő

3.1. Esetleg ezekre jöhet rá a kreatin


Plusz: ami nagyon fontos: Napi 3-4 liter víz!

2011. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
azt azért kijavítanám, hogy a multivitaminnak étkezéstől függetlenül alapnak kellene lennie. Aki szarul kajál annak még fontosabb is lenne mint annak aki odafigyel rá.
2011. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben!Köszi a gyors választ, és a részletezést!:)
2011. jún. 3. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!