Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Olyan diétát keresek ami...

Olyan diétát keresek ami gyerekeknek is jó. Ismertek ilyet?

Figyelt kérdés

Gyereknek kellene a diéta. 12 éves 45 kg és azt mondja hogy ő el van hízva. Csak 5 kg szeretne leadni.

Nem tud valaki egy jó diétát?

(linkbe is jöhet)


2011. ápr. 30. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
hány cm a lányod?
2011. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
vagy fiad
2011. ápr. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A súlytartás és az egészséges táplálkozás a legjobb módszer.

Ahogy nő, úgy fog eloszlani rajta a súly.

Ezek a tinik mostanában kétségbeesnek, hogy híznak akkor is, ha csak nőnek, és a pubertás miatt gömbölyűbbek ott, ahol tavaly még csak csont és bőr volt.


Pl. a húgom is rinyált ennyi idősen, hogy hízott, mert nem fér bele a tavalyi szoknyájába. Amit a felírat szerint 6 éves gyerekre méreteztek. No comment...


Nézz utána, hogy a magasságához mennyi az ideális súly, és ne azt nézd, ő mennyire érzi magát elhízottnak.

Nála a csak 5 kiló, az a testsúly több, mint 10%-os csökkentését jelenti, ami pedig egy fejlődésben lévő szervezetnek nagyon sok!!

Ennyi idősen hány centi lehet?

155 cm-es magassághoz is még bőven jó a súlya, és az a korának is nagyjából megfelel.


Szerintem egyáltalán nem elhízott.

Neked viszont vagy legyen több eszed, ha tényleg te vagy az anyja, vagy ... ami valószínűbb, te vagy a gyerek, és akkor nyugodj bele, hogy nem fogynod, hanem nőnöd kell. :)

2011. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Minden anorexia így kezdődik...
2011. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
beíratod a gyereket sportfoglalkozásra (heti 2 minimum) vagy elmész vele futni, bringázni és elkezdesz egészségesebb nasikat készíteni neki ;)
2011. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyerekeknek való diétát nem a neten kell keresni.

Minden esetben!!! a gyerekorvos, iskolaorvos, vagy védőnő tanácsára kell diétáztatni, és az ő tanácsait, útmutatását követve.

Aki azt fogja javasolni, hogy ne fogyózzon, hanem sportoljon....


Én úszással és futással leadtam 10 kilót, pedig nem ettem kevesebbet. Sőt... A mozgás rendesen meghozta az étvágyam, inkább figyeltem, mit eszek.


Chips, kóla, csoki, édesség, üdítők, cukros tea, zsíros ételek, sütemények... ezek elhagyása bőven elég a fogyáshoz.

Ennyi idősen OKA van, ha valaki túlsúlyos: túl sok kaja, túl kevés mozgás.

2011. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Egyébként 145 cm :)

Nem foglalkozom ezzel inkább valami sportot megszeretettek vele és kész :D

Köszi a felvilágositást:)

2011. ápr. 30. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt sulyproblema a gyermekeimmel. Eloszor egy teljes orvosi kivizsgalast vegeztunk, amibol kiderult az, hogy a gyermekem egeszseges.

Ekkor elkezdtuk megvaltoztatni az etkezesi szokasukat.

Semmi tartositassal keszult etelt nem kaptak, sem uditoket, de az edeseggel is voltak megvonasok.

Igyekeztem ugy kialakitani az etrendjuket, hogy az egeszseges legyen, de szivesen fogyasztjak, tehat szinte a szajuk ize szerint keszult el az ebed.

Ezek kozott szerepelt a sok zoldsegleves, s termeszetesen nem olajban sutott burgonyat kaptak, hanem megfozve, vagy parolva.

Tehat fokozatosan kell atallitani az etrendet. A tojast szinten nem sutottem, hanem foztem. A reggeli pl. fott tojas, sajt, de mindig volt mellette paradicsom, uborka.

Mindig arra ugyelj, hogy sok vitamint kapjon. Az iskolaba is friss gyumolcslet vittek, vagy pedig teat, es sima vizet.

A gyorsettermeket kizartuk, az uditoket szinten, de hetente 1-er megengedtem, mivel nem volt egyszeru idoszak, hiszen 12 eves gyermekrol volt szo. Azert fontos, hogy mindig olyat keszits, amit O fog kerni. Borso leves, zoldseg leves, frankfurti leves, ezek nagyon jok, mivel laktatoak, de nem hizlaloak, s mar ez melle lehet adni 1-2 palacsintat masodiknak, mivel nem fog hizlalni.

2011. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!