Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehetne kigyógyítani...

Hogyan lehetne kigyógyítani édesség-függéséből?

Figyelt kérdés

Unokanővérem édesség-függő, szülei rengeteg pénzt költöttek fogyókúrás táborokra, pszichológusra, terápiákra, de semmi sem használt. 28 éves, 120 kilós, az egész életére kihat ez a "dolog". Pár havonta új betegsége van, új allergiás tünetek, bőrbetegség, állandóan punnyadt, olyan, mint egy betegeskedő nagymama.


Sokat járkál társaságba, pl. hozzánk is, de rájöttem, hogy az ilyen találkáknak egy lényeges célja van:édességet enni-mivel szülei nem engedik neki.

Szemléltetésképpen: legutóbb (közös filmnézés alkalmával) pár óra alatt megevett 3 csokis croissant, nagy adag jégkrémet, fél liter kólát, nagy pohár csokiturmixot, jegeskávét, sóskekszet. Mindig próbálom-mikor nálunk van- kínálni valami mással, de pl. zöldségeket szinte nem fogyaszt, mert nem ízlik neki.

Igazából nem kéne beleszólnom, mert az ő élete, de süt róla az öngyűlölet, szülei meg aggódnak...


Mit lehetne tenni, valami gyógymód, bármi?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 5. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen csak az akaraterő segítene. Ha az nincs, akkor csúnya vége lesz a sztorinak.
2011. máj. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pszichiáter, aki valószínűleg ír fel majd gyógyszert. Velem is ez volt, és gyógyszer nélkül nem tudtam volna abbahagyni. Napi 5000-8000 ft-ot költöttem édességre. Ez egy nagyon durva függőség, még gyógyszerrel együtt is ez volt a legnehezebb dolog, amit valaha csináltam. Amúgy meg szinte biztos, hogy lelki oka annak, hogy ennyit eszik, arra kéne rájönni és kezelni.
2011. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!