Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokjak le az édesség...

Hogyan szokjak le az édesség fogyasztásáról? Napi szinten kell ennem csokit vagy kekszet, mindegy csak cukor legyen benne. El akarom hagyni ezt a szokást, mit tegyek?

Figyelt kérdés
De ha ,mondjuk egy napig nem eszem édeset,akkor ingerült feszült leszek,állandó hiányérzetem van! Mint egy dohányosnak vagy drogosnak...képtelen vagyok leszokni!segítsetek!
2011. júl. 4. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tarts ki ennyit tudok mondani.

Bírd ki azt az 1 napot, aztán a 2.-at is, majd 3.-at...Onnantól már könnyebb lesz kibírnod. Foglald le magad közben mással. Koncentrálj másra, hallgass zenét. Vagy mindegy mit, de ne gondolkozz az édességen.


Egyébként nem kell leszoknod róla, hogy soha többé nem eszel ilyet. Én mindennap 1 vagy 2 túrórudit eszek meg. Ennyi elég nekem. Régen én is nagyon édességmániás voltam. De már én is leszoktam róla. Kezdeti időszakban nehéz volt, de aztán egyre jobban ment. És olyat ne mondj, hogy képtelen vagy leszokni!-.- De képes vagy rá! Mindenki képes leszokni erről arról, csak kell hozzá akaraterő. ;)

2011. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
most "érik" a répa, vegyél a piacon egy csomót és amikor enni akarsz csokit, akkor pucolj meg egy répát és edd meg azt (nyersen, nem lesz tőle semmi bajod)
2011. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez tényleg csak akaraterő kérdése.

Próbálkozhatsz mézzel vagy /meg sok gyümölccsel de az csak a fizikai vágyat képes elnyomni, a lelki vágyat nem.

Egy cipőben járunk , szal tudom mit beszélek.

2011. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Regard válasza:
95%
Miért akarod elhagyni, pl.:a csokit? Ha az az oka, hogy túlsúlyos vagy, akkor inkább javasolnám a sportot és a csoki kisebb mértékű fogyasztását. Egy kis csokiból még nem lett baj.
2011. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Idézd fel, milyen betegségeket okoz a cukor hosszú távon.

Olvass utána, mivel jár cukorbetegnek lenni.

Innetől fogva agyban dől el minden. Ha szemétkukának érzed magad, amibe minden szemetet bele lehet tömni, akkor csináld tovább, amit eddig. Ha ennél többre tartod magad, akkor azt edd, ami valóban szükséges a testednek. Gyümölcsöket nagy mennyiségben is lehet enni, meg natúr joghurtot is gyümölccsel és mézzel.

2011. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi kedvesek vagytok! Jókat írtatok! Igazából az elhizástól és a cukorbetegégtől félek főleg,hogy egyre nagyobb a hasamon a "háj". Pedig normál alkatú vagyok. Meg most olvastam egy tanulmányt, miszerint ezek a finomitott szénhidrátok okoznak rengeteg betegséget! És már 10 éve ezeket eszem! Mármint úgy értem,hogy normálisan táplálkozom ezek mellett,csak délelőtt,első étkezésnél mivel le van esve a vércukrom,mindig be kell vágnom egy zacskó kekszet vagy bármit. Hgy jobban legyek. Aztán utána már tudok reggelizni rendesen( ált.délben reggelizek).

aztán mikor már 4-5 óra van du, akkor ebédelek normálisat. Sok zöldséget eszem,meg húst meg tejtermékeket. De nem birom ki hogy délelőtt ne egyek édeset! ÁÁÁÁÁ :S

2011. júl. 4. 14:15
 7/11 A kérdező kommentje:
valahogy nem tudom elképzelni hogy éhgyomorra pl.gyümölcsöt egyek! Azokat délután szoktam kivánni.Már amikor.:D
2011. júl. 4. 14:17
 8/11 Regard válasza:
Szerintem a zacskó kekszet hanyagold reggeli előtt, vagy ha nem hanyagolod, akkor a reggelit hanyagold. De ha reggeli előtt ennél egy ki étcsokit, az nem lenne kielégítő?
2011. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen,pár napja próbálkozok ilyennel, hogy étcsoki vagy müzli. Azt sikerült elérnem, hogy 4 napig nem ettem szokásos kekszeket! :D meg mostanra elfogyott a pénzem,nem is tudok annyi ilyen cuccot venni. Csak sikerüljön hosszabb távon is ezt tartanom!
2011. júl. 7. 17:47
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Próbáltad már a forrócsokit intravénásan?
2011. júl. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!