Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy tini lánynak milyen...

Egy tini lánynak milyen tápanyagokra van szüksége? ÉS mik tartalmaznak azt?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 17:55
 1/4 A kérdező kommentje:
azt kihagytma,hogy 12-18 éves lányokra gondoltam:)
2009. márc. 12. 17:55
 2/4 anonim válasza:

Sztem muszály vitamin, mert az jót tesz az agyadnak a dgoánál,felfrissít, éberebb leszel tőle és nem hízol.kell fehérje inkább a vörös húsokat mellőzd mert azok sokkal zsírosabbak persze KELLENEK s a sírok de mondjuk csak annyi hogy a szendvicsben legyen margarin!:)Ha szereted a tejtermékeket akkor joghurtot(nem a gyümölcsös vackok:):P),TÚRÓT, nem penészes sajtokat, tejet(ne legyen zsíros, és ne legyen az a bizonyos "bolti-műtej"). Ha szénhidrátot eszel a fehér kenyérből ne túl sokat mert nem egészséges túlzottan egyél félbarnát vagy magos kenyeret, paradicsomos kenyeret vagy olivásat!(<---írtó finomak!:))Ja és az aszaltszilvát ne felejtsd ki nagyon fontos ásványi anyagok vannak benne!

ha nem ez lenne álmaid válasza akkor ne engem okolj, a másik énem volt! ha meg igen akkor nincs mit!

2009. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a reklám jut eszembe, amiben a modemes internetezőt mutatja be egy idegenvezető egy japán turista csoportnak, mint kihalóban lévő fajt. A végén az egyik japcsi megkérdezi: "És mit eszik?". Mire a válasz: "Ugyanazt mint mi, de komolyan."


Nos, a 12-18 éves lányokra is ugyanez igaz, pont olyan tápanygokra van szükségük, mint bárki másnak: alapvető tápanyagokra (zsírok, fehérjék, szénhidrátok), vitaminok, nyomelemek, víz, ásványi sók. A fejlődésben lévő szervezet egy kicsivel többet igényel ezekből, mint a felnőtteké, a csontok növekedéséhez pl. kálciumra van szükség. De ezeket nem kell külön pótolni, az európai ember hétköznapi, változatos étrendje bőven fedezi a szükségletet mindenből!


A különböző vitaminok és nyomelemek hihetetlen mértékű marketingelése csak parasztvakítás. Hogy csak egy példát mondjak: látott már valaki az utóbbi 100 évben C-vitamin hiánybetegséget? Ez lenne a skorbut, amit a hosszú tengeri utakon (csak sózott halat ettek a matrózok), figyeltek meg: vérző íny, a fogak meglazulnak, majd kiesnek, nyálkahártyavérzések, nagy bőrfekélyek... Nyilván nem látott senki ilyet, mégis mindenki eszi a C-vitamint, pedig gyakorlatilag ma nem lehetséges olyan étrendet összeállítani, ami mellett skorbut alakulna ki.


Ugyanez a helyzet az összes vitaminnal és nyomelemmel, ezek hiánya csak valamilyen felszívódási rendellenesség (mondjuk gyomorműtét, béleltávolítás, öröklött anyagcsere-betegségek) esetén alakul ki.

2009. márc. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jujj köszönöm szépen.

Most megértettem az egésznek a lényegét:)

a skorbutról már én is hallottam:D

2009. márc. 13. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!