Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Erős gyomorsavtúltengés, de...

Erős gyomorsavtúltengés, de még nem fekély esetén lehet enni teljes kiőrlésű kenyeret flóra margarinnal?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?

Olyan dolgokat nem lehet, ami savat csinál, pl. alma, hagyma, paprika, kávé, meg kinek mi nem jó.

2011. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésű dolgok általában savat csinálnak. Minden reggel vegyél be egy refluxont, és szabadabban étkezhetsz. Ezzel csak annyi a gond, hogy orvosnak kell felírni. A másik jó gyógyszer a quamatel, azt kapsz recept nélkül is. De bármelyik protonpumpa gátló jó lehet. A többi normál savlekötő olyan mint halottnak a csók.
2011. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy a fehér kenyér savasít. Hogy is van ez akkor? A tejre is azt olvastam savasít, de én jónak érzem.
2011. máj. 16. 22:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Bár a Quamatel (famotidin) nem protonpumpa-gátló, hanem H2 antihisztamin, de sebaj.

A Quamatel Mini vény nélkül kapható, a többi Quamatel vényköteles.

A protonpumpa-inhibitorok (-prazolok) szerintem mind vénykötelesek.

2011. máj. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy mitől lesz több gyomorsava. Elsőre a leírt margarinos kenyér nem tűnik vészesnek, egyél egy keveset, és szerintem az alapján döntsd el, hogyan hat.
2011. máj. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 95%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:24" Nem azt írtam hogy a quamatel protonpumpa gátló, kötekedő barátom. Csak azt hogy egy nagyon jó gyógyszer a gyomorsav ellen. Vitatkozzunk egy kicsit a gyógyszerekről, kutatásokról, hatásmechanizmusokról, DNS szintézisekről, stb? Okos biológusokkal, kutatókkal nagyon szívesen beszélgetek, amikor van egy kis időm. Gondolom, te is az vagy. Hacsak nem a google - be ütöd be gyorsan amit keresel.

2011. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves beszédes nevű angryman :)


Így fogalmaztál: " A másik jó gyógyszer a quamatel, azt kapsz recept nélkül is. De bármelyik protonpumpa gátló jó lehet."


Ne haragudj, az én hibám, de ezt úgy értelmeztem, hogy az "is" szó hiányában arra gondolsz, hogy a famtidin PPI. Nem kellett gugliznom a hatástani csoportosítás után, csupán annyit néztem meg, hogy vényköteles-e a Quamatel most, mert emlékeim szerint néhány éve átminősítették.

Hatásmechanizmusokról, kutatási eredményekről és egyebekről pedig kár itt vitázni szerintem, mert az én hozzászólásom is offtopic volt, elnézést érte. De ha nagyon szeretnél vitázni, privátban szívesen számot adok tudásmorzsáimról, csak félek, hogy mindent a guglira fognál ;)

2011. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elnézést az elgépelésért, helyesen tehát: famotidin.
2011. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, nem akartam durva lenni, csak mint biológus munka közben próbálok néha egy-egy választ adni az itt kérdezőknek, segíteni egy kicsit, csak mostanában annyiszor beszólnak az ilyen nők lapjából tanult okoskodók hogy néha felmegy bennem a pumpa. Ezt ne vedd feltétlenül magadra, hidd el tíz éve végzek kísérleteket, gyógyszerkutatásokat, gyógynövények mérgező hatásairól oldalakat írhatnék, ahogy a homeopátiáról és még hasonlókról is. Néha előfordul hogy elkövetek kisebb helyesírási hibát, ha nem tenném nem is ember volnék. A nevem egy kedvenc metal bandám egyik dalának címe, amit imádok, általában nem vagyok "angryman".
2011. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oké, engem kb. ugyanaz motivált, hogy sok totál félrevezetett emberbe botlani, olyan, aki pedig ért is hozzá, kevés van. Dicséretes, hogy válaszolgatsz, én is igyekszem ilyen pihenésképpen foglalkozni ezzel :)

Bocs a cinikus hozzáállás miatt... én, bár inkább a technológiába vagyok szerelmes, de hát a hatástan ugye "alap" (állítólag) :)

2011. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!