Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen előnyei vannak a...

Milyen előnyei vannak a csapvíznek az ásványvízzel szemben?

Figyelt kérdés
Milyen összetevői vannak a csapvíznek, amiért jobb azt inni, mint az ásványvizet? Mi lehet benne, amiért létezik olyan álláspont, amelyik azt tartja, hogy jobb a csapvíz, mint az ásványvíz?
2011. máj. 20. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
olcsóbb
2011. máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az ásványvizet különféle ásványi sókkal dúsítják. Sajnos a gyártók hajlamosak arra, hogy túl sokat tesznek bele, mert úgy jobban eladható a termék. Főleg Na, Ca, Mg az, amit túlzásba szoktak vinni.

Hosszú távon fogyasztva így ezek a vizek vesekő, érelmeszesedés és egyéb meszesedések elősegítői lehetnek.

Nem véletlen ajánlják azt is, hogy ha már ásványvizet iszol, ne mindig ugyanolyat, hanem váltogasd, hogy legalább nagyjából egyensúlyban maradjanak ezek az adalékok.


A csapvízben pont az a jó, hogy nincsenek benne ilyen plusz összetevők, ergo semmiből nem viszel be a szervezetedbe túl sokat.

2011. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ.

Igazából mióta visszatértem az ásványvízről a csapvíz ivására, nincsenek migrénjeim. Tudom, hogy furán hangzik, és lehet, hogy nem emiatt van, de nekem nagyon úgy tűnik. Ha így van, vajon mi okozhatja?

2011. máj. 21. 20:07
 4/11 anonim ***** válasza:

A csapvízben pont az a jó.... tovabba van benne fluorid, klor es a kemoterapias betegek vizeletebol visszajuto gyogyszerek mellektermekei, hormonok, bakteriumok es egyeb vegyszerek.

Egeszsegetekre...

2011. jún. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
a csapvizet felforraljátok,vagy rögtön isszátok?
2011. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ásványvízzel az a baj, hogy a müanyagpalackból kioldódnak káros anyagok, és az is probléma, hogy nem mindég friss. Van amikor olyan kesernyés állott íze van.

Nekem víztisztító van a csap mellett. 20 e Ft körüli áron már lehet kapni tisztító készüléket.

2011. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem szoktuk felforralni, csak a csapból egyenesen inni.

ÉS 20 ezer forintért jó az a víztisztító készülék?

A neten nézegettem, és brutálisan magas árakon láttam víztisztítót.

2011. jún. 10. 22:50
 8/11 anonim válasza:
ez helytől is függ, h hol élsz. spec Bp-en jó a víz de délkelet Mo-n nagy az arzén tartalma..
2011. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, Budapesten lakunk.
2011. jún. 11. 00:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Én az a válaszoló vagyok aki írta a 20 eFt-os körülbelüli árat. Ennél olcsóbb amit a csapra szerelnek. A miénk 27 e Ft volt, ezt külön a csap mellé kell szerelni. Alul van ega tartálya, amiben kerámiaszűrő, szénszűrő is van. Nem nagy szerkezet. Nagyon jó a vízminőség és jó ízű a víz.Budapesti vagyok.
2011. jún. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!