Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az baj, ha mindennap megeszek...

Az baj, ha mindennap megeszek 1 db tojást? Vagy, ha 1 héten legalább 3x-4x (ha nem mindennap) tojást eszek, de akkor is csak 1-et max kettőt?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért baj?

Ha nem, miért nem baj?


2011. jún. 1. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy tojàs egészséges mindennap.
2011. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam, hogy magas koleszterin szint alakulhat ki ha túl sok tojást fogyaszt az ember.
2011. jún. 1. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:
aki ezt írta nem tudja, hogy milyen koleszterin van a tojásban
2011. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak net-en néztem utána és ott valamilyen külföldi kutatás által...
2011. jún. 1. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan dolog,ami szerintem addig vitatémát fog képezni,ameddig csak létezik az emberiség,és a tojás...


Valószínűleg ahány ember van itt,annyiféleképpen fog vélekedni erről.Én a "tudománynak hiszek",annak,amit a biológia fakultáción tanultam,és ott látott videónak,amely épp azt a tévhitet igyekezett eloszlatni,miszerint a tojás egészségtelen.Sőt,kifejezetten rámutatott arra,hogy a mértékletes tojásfogyasztás hogyan segíti elő az epeömlést a patkóbélbe,és így az emésztés javulását (a zsírok hatékonyabban bomlanak),és felsorolta azt a rengeteg tápanyagot,melyet a tojás tartalmaz,és az emberi szervezet számára hasznos és nélkülözhetetlen.Azt is mondták,hogy nincs egyértelmű bizonyíték arra,hogy szoros kapcsolat állna fönn a tojásfogyasztás és a koleszterinszint között.3db/hét tojás elfogyasztása a videón elhangzottak szerint kifejezetten egészséges.Én ebben hiszek.

2011. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én hosszú évek óta a héten 6x napi 4tojást eszem reggelire.

2egész/2fehérje.Szálkás izmos kockás hasam/testem van a koleszterinem is rendben.

Uh szerintem nyugodtan.Ami elsősorban felnyomja a koleszterint az a zsír,meg a túlzott szénhidrát bevitel.

2011. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor jó :)

Köszi az eddigi válaszokat akkor szerintem nyugodtan ehetek tojást.

2011. jún. 1. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!