Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen nagyon durva hashajtó...

Milyen nagyon durva hashajtó módszert ismertek?

Figyelt kérdés
Jó, ha 7-9 naponta van székletem. Már változtattam az étrendemen, nem eszem cukrosat, fehérliszteset, napi fél órát sportolok...mégsem. Még a keserűsós víz sem hajt meg!! Pedig annál durvábbat még nem olvastam...
2011. jún. 6. 09:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Az antidepresszánsnak tényleg van ilyen hatása, de erre nem a Dulcolax a megoldás.

Mert csak gondolj bele: szeded az antidepresszánst, lehet, hogy nyugtatód is van, hiányzik még az, hogy hashajtót is kelljen szedned?

Nem hiszem, hogy agyon kellene gyógyszerezned magad.

Mert a hashajtónak is vannak mellékhatásai, és rá is szoksz, a végén már nem lesz spontán székleted.


Próbálj meg másik antidepresszánst szedni, vagy ha már jobban vagy, akkor csökkenteni az adagot.

2011. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki, hogy ne próbálj meg másik antidepresszánst szedni, hanem beszélj a problémáról az orvossal, aki felírta az antidepit, és ő eldönti, hogy mi legyen.

Az antidepresszáns (egyik tanárom szavaival élve) "nem savanyúcukor", nem olyan, hogy fáj a fejem és eldöntöm, hogy most Aspirint vagy Rubophent szedjek rá, vagy esetleg Algoflexet. A dózisleépítésnek is fokozatosnak kell lennie, nem szabad csak úgy abbahagyni, ezt is orvosnak kell beállítani.


Jobbulást kívánok még egyszer, és tényleg menj el ezzel ahhoz az orvoshoz, aki felírja az antidepresszánst is.

2011. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
De addig is reggelire almapaprika leve,(lehetőleg csípős) fél liter kefír. Ez nekem működik, de én nem azért eszem ezeket, hogy fossak, hanem mert szeretem! :)
2011. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

ketcshup+tej+mustár vagy

sajt+citromlé+só vagy

a legdurvább:tej+ecet+citromlé+szódabikarbóna+só jee

a hatás garantált

2011. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most megpróbáltam az olajat két kanállal ebéd előtt, majd kipróbálom a többit is.

A sima háziorvosomnál voltam, aki mondta ezt...a pszichiáternek nem mondtam ezt a panaszomat, de akkor ha legközelebb megyek gyógyszert feliratni, szólok neki is.

2011. jún. 6. 13:48
 16/17 One Melus válasza:
SURGOSSSSEN ORVOS!!!!
2011. jún. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már nem él a téma, de azért annyit elmondanék az utókornak, hogy a konyhasós víz, és egyéb keserű sós vizek nem mindenkinél hashajtóak. Nálam sem.


Tengeri sót kell a vízben feloldani, egy literben két csapott teáskanálnyit, esetleg még egy fél mokkáskanálnyival többet, ha garantált hatást szeretnénk. Ebből a keverékből kell meginni, lehetőleg reggel, és természetesen üres gyomorral 1 - 1.2 litert. Nem hirtelen, de egyszerre. Egyénfüggő, hogy mennyi kell, én nem vagyok nagy darab, aránylag jó az étvágyam, és az 1.2 l ment, kellett. Ha komolyan gondoljuk, tele kell legyen a hasunk vele, nagydarab emberek, lóétvágyúak 1.5 litert is leküldhetnek simán.

Ez persze csak az én véleményem, személyes tapasztalatok alapján. Mindenki saját belátása szerint cselekedjen.

2011. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!