Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 23 óra-éjfél körül mindíg...

23 óra-éjfél körül mindíg rettentően megéhezem, ez normális?

Figyelt kérdés

Este 6-7 körül szoktunk vacsorázni. Nem eszünk túl zsíros/nehéz kajákat (sok zöldség-gyümölcs stb), napközben is gyakran/keveset eszem (sose annyit hogy dugig legyek, hanem csak annyit, hogy mindigazt érzem, még férne de csak az íze miatt szednék és azt már nem szoktam).

Ha vacsorára többet ennék és megpróbálnék úgy istenigazából jóllakni, akkor kivédhető lenne ez az éjfél körüli éhségroham?

Nagyon zavar, ha ébren vagyok még rosszabb, de álmpmból is képes felkelteni az éhségérzet .-( Eddig nem ettem, csak ittam helyette egy nagy pohár vizet - de lehet hogy mégis ennem kéne?

Nem "szokna" rá a szervezet? Így is van rajtam 3-5 kg felesleg, nem akarok elhízni... :S


2011. jún. 12. 23:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mit és mennyit ill. mikor szoktál enni? paramétereid (kor, nem, kg, cm)...bár az, hogy álmodból is arra kelsz rendszeresen, hogy éhes vagy, arra utal, hogy nagyon keveset eszel
2011. jún. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
jóhogy megéhezel mivel 6 órán keresztül nem eszel semmit!
2011. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy sokig vagy fenn, akkor vacsorázz később, vagy este 8 körül egyél pár falatot (egy joghurt, vagy vmi hasonló).
2011. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én most is eszek.
2011. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Velem is ez a helyzet. Szerintem is az, hogy keveset eszel.

Nekem is mostanában este jön rám a falásroham. Szerintem próbáld meg azt, hogy nappal többet eszel de keveset(ha nem akarsz elhízni).

2011. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én is ennék, csak ilyenkor nem mehetek le az emeletről, mert felébreszteném a többieket...ezért mindig van tartalék rágcsi az éjjeliszekrényebe xD
2011. jún. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok.Napközben alig eszem valamit,és attól a kevéstől is annyira tele vagyok,úgy érzem,mintha nagyon bezabáltam volna.Főleg nyáron nem tudok enni.Viszont este 6 után,kopognak a szemeim,a gyomrom majd kilukad,annyira éhes vagyok.Az előbb is ez volt,főtt kaját már nem akartam melegíteni,de kentem két nagy szelet vajas kenyeret párizsival,paprikával,és mint az éhezők,úgy faltam.Még mindig tudnék enni,most bontottam egy kukorica konzervet.
2011. jún. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

nemtudom énis ilyenkor ha már lefekszek aludni felkelek hog ennem kell de volt már olyan hogy percre pontosan éjfélkor

keltem fel

2011. jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.


172 cm vagyok és 73-75 kg, 30 éves nő. A gyerekeim 3 és 1.5 évesek.

Reggel 6-7 között reggelizünk, én az ő maradékukat, ami kb fél szelet kenyér+néhány falat felvágottféle vagy ennek megfelelő mennsiségű házisüti, vagy kevés rántotta, ilyesmi, zabkása vagy műzliféle

délelőtt gyümit eszünk, jellemzően almát, meggyet stb idénygyümit.

10 óra felé tízórai: joghurtféle/túrókrém stb, kekkszel/házisütivel. Amit meghagynak szintén az enyém: kb fél pohárnyi joghurt, 1-2 falat keksz.

Ebéd 12 magasságában, egy teljes tányér főtt ételt eszem én is, néha előtte kis levest is. (A gyerekek miatt odafigyelek arra hogy mit főzök, mind alapanyag, mind tartalom tekintetében, változatos is, sok főzelékféle stb.)

Uzsira kenyérféle vsan feltéttel vagy valami kencével pl házi kenőmájas stb. Egy szelet kenyeret megszoktam enni mert különben nem bírnám a játszóterzést egész délután. ezenkívül gyümizünk vacsiig

vacsorára is szoktam enni egy tányér főttételt, vagy ha hideg kaja van nagy ritkán akkor kb eg szelet kenyérnek megfelelő mennyiséget.


napközben nem nassolok (én sem, ők sem)

2011. jún. 12. 23:50
 10/14 A kérdező kommentje:
ja, elfelejtettem írni: reggel még egy 3 dl-es kaukézusi joghurtot is eszem
2011. jún. 12. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!