Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amióta nem eszem édességet,...

Amióta nem eszem édességet, meg cukrot, azóta minden édes dolog r*hadt édes nekem. Ez normális?

Figyelt kérdés

Fél éve nem eszem se csokit, se tortát, se fagyit, se teát cukorral, amiből kilehet hagyni a cukrot, abba nem is teszek.

És ha most eszek valamit, amibe van cukor, vagy édesség, iszonyúan nem ízlik, nagyon édesnek találom.

Ez normális?

Elszoktam a cukros dolgoktól?


2011. okt. 11. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,elszoktál,régen ettél ezért már a nem annyira édeset is édesnek találod.
2011. okt. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így vagyunk ezzel mi is itthon, ha egy darabig nem eszünk édességet, már nem is kívánjuk, de ha sok sütit, vagy csokit ettünk, akkor megállíthatatlanul kell az utánpótlás, mindig mondjuk is viccesen, hogy a candida gombánk követeli az édeset, de ha egy ideig nem kap elpusztul. :-)
2011. okt. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, ez teljesen normális, nekem már a sima tej is édes, pedig még csak 3 hónapja vagyok cukros diétán

mondta a dietetikus, hogy ez be fog következni egy idő múlva

2011. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem pszichés, ami nem egy jó irány. NEM KELL cukrosat enned, félreértés ne essék, de felesleges betegesen félni tőle, mert semmi bajod nem lesz, ha néha napján mégis eszel cukrot.
2011. okt. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem is így van. és azonkívül általában minden ízt finomabban érzékelek

az édes fehér cukor eltompítja az érzékelést..

az ízlelés természetes működése áll helyre, ha leredukáljuk a mesterségers technológia során kialakított, már nem természetesenek nevezhető cukrot

2011. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálam a "szemét" szó is fennakadt a trágárság-szűrőn, úgyhogy a "rohadt" is lehet trágár.

De amúgy normális.

Én amúgy sem voltam édesszájú soha, és alig eszem édességet, viszont, ha 2-3 havonta eszem, akkor émelyítően édesnek tűnik.

Meg sem tudom enni a bonbonokat, meg a karamelles csokikat, a Milkát sem, csokitortát sem, és a tojáshabos sütiket sem.

Hányingerig édesek számomra.

Barátom nagymamája süt jól, az ő sütijei nem émelyítőek, mert kevés cukrot használ.

És a szilvalekvárba sem tesz cukrot, úgyhogy az is finom.

Ő már idős nő, és megszokta élete során, hogy takarékos, és nem cukrozza agyon a dolgokat, és ez így van jól.

2011. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
őszintén irigyellek, hogy szoktál le? kéne pár tipp :)
2011. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elszoktál tőle, más a mérce, szerintem normális.
2011. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
persze,elszoktál tőle.az édességek,fel vannak turbózva cukorral,édesítőkkel,ízfokozókkal,hogy vegyék az emberek kilószámra,így működik a biznisz.a természetes ízérzéket ezáltal el lehet nyomni.mondhatnám azt is,hogy a gyártók drogot készítenek,ami eteti magát az intenzív ízek miatt.a természetben ilyen formában nem fordul elő az "édes íz".szóval nem az ízlelőbimbókkal van a baj,hanem azzal,hogy az ilyen ételekkel túl vannak árasztva,túl vannak dolgoztatva,és ehhez szokik hozzá.az édesség igényt természetes ételekkel is ki lehetne elégíteni(pl.mazsola+egyéb gyümölcsök)
2011. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Normális. Én diéta nélkül csak tudatosabban ettem, és megváltozott az édesérzékelésem. Nekem az a furcsa, ha valaki arra hivatkozik túlzott cukorfogyasztásnál, hogy azért nem változtat, mert édesszájú. Lehet ezt fokozatosan is, nem kell "fejest ugrani a keserű kávéba". Mindenkinek csak javasolom. Már csak a bolti szemétből jön sok cukor hozzánk. Talán ez is meg fog szűnni egyszer :)
2012. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!