Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi bajom lehet, ha túl sok...

Torpetipi kérdése:

Mi bajom lehet, ha túl sok kólát iszom?

Figyelt kérdés
Most volt valami akció ami miatt sok kólát vettünk, ezért sokat is ittam. Most ebből mekkora bajom lehet?
2011. jún. 13. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Tölts tele egy poharat, tegyél bele egy tojést vagy csirkecsontot, és nézd meg másnap reggel, mi van vele. Ha marad belóle valami...tömény sav, Amerikában a baleseti helyzinelők a vért mossák fel vele.

De mivel az emberi szervezet csodálatos, ha most rögtön abbahagyod, regenerálódik. D

2011. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
plusz a koffein vérnyomásemelő.
2011. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De minek kell regenerálódnia? Most sok-sok csontom és húsdarabkám eltűnt?
2011. jún. 13. 14:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Hm...ehhez kellene némi fantzia..ha a TOJÁSHÉJ, és egy megsütött vékony csont szted összehasonlítható az emberi szervezettel, akkor igen , eltűnt. Meg biztos most nézted meg a Cube-című szörnyfilmet.

Hoszú távon szétmarja a vékonybeleidnek a falát, ami ugyanolyan érzékeny, mint az agyszövet, kikészíti az inzulinháztartásodat, a gyomorsavadat, valamint szétmar minden jó minőségű kaját benned, amiből egy gramm vitamin, esszenciális zsirsav vagy probiutikum se fog felszívódni-és tovább iszod a kólát, mert az agyad sem kap vizet, hogy gondolkodjon....hát kb ezért NEM.

2011. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tönkreteszi a fogaidat
2011. jún. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ez egy egyszeri "nagy kóla-döpping" volt, akkor nem túl sok, max néhány napig rosszul fogsz aludni... A fogaidat csak akkor "rohasztja ki" (elnézést), a rendszeresen sokat iszol belőle, s emellett nem megfelelően ápolod a fogsorod. Magas- ill. alacsony(!)- vérnyomást is csak a rendszeres és túlzott fogyasztása válthat ki. Ráadásul, ha a márkásabb, "sertés-", vagy "tepsi-" kólákban állítólag van valami anyag (a koffeinon kívül), ami függőséget is okozhat. (Én nem vagyok egy nagy kólás, de néha magamon is tapasztalom, hogy egyszer csak megkívánok egy pohárral, úgyhogy tényleg lehet benne valami.).

Más szóval csak akkor kell aggódnod, ha rendszeresen fogyasztasz sokat, amúgy meg EGÉSZSÉGEDRE, PSSSZ!!! :)

2011. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem kell félnem, hogyha sookat iszok.
2011. jún. 13. 21:17
 8/10 anonim ***** válasza:

De, kell félned, ha rendszeresen iszod!

Saját véleményem szerint már napi két pohár nem jó.

Napi egy pohár se egészséges valószínűleg, de valami finomság mindenkinek kell. :P

2011. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De épp ezért nyugodtam meg, mert már nem iszom, csak egy időben ittam sokat egyszerre.
2011. jún. 14. 19:45
 10/10 Scrappy111 ***** válasza:
terhes leszel
2011. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!