Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit receptben milyen...

Paleolit receptben milyen édesítő megengedett?

Figyelt kérdés
Láttam receptben a mézet, de anyukámnál allergiás reakciót vált ki, ugyh nem tudunk azzal sütni. Láttam még a nyírfacukrot, de az nekem sajnos túl drága. Eddig mindenhez nádcukrot használtam, de a paleolit étrendnél sehol nem láttam, ugyh feltételezem, h nem "megengedett". Édesítő (folyékony, tabletta) megengedett, ha a nádcukor nem?
2011. jún. 14. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont hogy nem kéne nádcukrot sem, a cukor eleve tiltott.

Bármilyen édesítő jó.

2011. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szerintem a mesterséges édesítő eléggé ellent mond az egész paleolit elvnek, próbáld ki a nyírfacukrot vagy a steviát, ha a méz nem jó.

2011. jún. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Enting válasza:
A steviát nagyon hasznosnak találtam, szuperjó. Van belőle kivonat, olyan üvegben van, mint a Béres Csepp, én azt használom már hónapok óta. Nagyon kevés kell belőle. Ételekbe kiváló, italoban sajnos lesz egy mellékíze, ezért én egyszerűen töredékére csökkentettem az italaimba rakott méz vagy cukor mennyiségét, így nyugodt vagyok.
2011. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!