Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasnyálmirigy megbetegedések,...

Hasnyálmirigy megbetegedések, érdemes lenne ilyen módon kímélni ezt a szervünket?

Figyelt kérdés
Ha egy család fele szenved valamilyen hasnyálmirigy betegségben (cukorbetegség, rák, hasnyámirigy alulműködés), és vannak súlyos következményei (amputáció, inzulin stb.) akkor érdemes lenne-e, a még egészséges családtagoknak is érdemes lenne áttérni egy egészségesebb életmódra, amivel ezt a szervet lehetne kímélni. Pl. nem fogyasztani finomított cukrot, hanem több gyümölcsöt, tejet, és egyéb olyan dolgot amiben természetes cukor van. Van esély egészségesebb életmóddal csökkenteni a kockázatot, vagy esetleg "eltolni" a betegség kialakulásának idejét?
2011. jún. 19. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen.Ha valaki genetikailag terhelt valamilyen betegségre való hajlammal,akkor akár teljesen elkerülheti azt. A cukorbetegség pontosan ilyen, hiszen kialakulásában 90 % az életmód.
2011. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak az emberek többsége nem támogatja az ilyen elhatározásokat, mert azt mondják, hogy úgysem vagy még beteg, vagy ne foglalkozz ezzel még. Nem értem, hogy miért kellene ölbe tett kézzel várni, és abban bízni, hogy hátha szerencsés leszel. Még ha így sem sikerül elkerülni az elkerülhetetlent, akkor is nyugodt szívvel szeretném azt mondani, hogy mindent megtettem, meg akkor legalább nem kell megtanulnom a diétát, mert már úgyis a mindennapjaim része lett. :)
2011. jún. 19. 09:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért foglalakozol az "emberek többségével" foglalkozz magaddal. Ha te hajlamos vagy,akkor alakítsd az életed úgy, hogy minél kevesebb rossz hatás érjen.

A többiek meg azt csinálnak amit akarnak.

2011. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!