Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Romlott tejet ittam. Lehet...

Romlott tejet ittam. Lehet belőle baj? És mi?

Figyelt kérdés
Igazából én sosem ittam tejet, most az utóbbi napokban kezdtem el. Szóval nem tudhatom milyen lehet alap az íze, vagy milyennek kell lennie. Ma is ittam egy pohárral, a párom pedig kicsivel később szólt, hogy kidobja a hűtőből, mert úgy érzi, már félig savanyú.
2011. jún. 23. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha megszagolod és savanyú a szaga vagy az íze, vagy már összetúrósodott akkor romlott. Amúgy maximum meghajt ne aggódj:)
2011. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen volt a szaga, egy hajtásra megittam. Kicsit mintha édesebb lett volna, bár nem tudom, előtte 3 alkalommal ittam eddig. Túrós az nem volt, rendesen folyt.

De a párom szerint ennek nem ilyennek kell lennie, és nem ilyen volt még tegnap.

Csak megijesztett, mert azt mondta, hogy baj, hogy lehajtottam, és megbetegíthet, de reméli, hogy nem.

2011. jún. 23. 08:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy nagy gondot csinálna, hiszen annyira még nem volt rossz, az feltűnt volna neked is. Amúgy nekem is hasonló a gondom, mivel én sem szeretem a tejet, sosem iszom, így nem is nagyon tudom eldönteni, hogy jó-e még vagy sem. Csak nekem a fiam szereti, és ha pár napos tejről van szó, akkor mindig hosszasan elemezgetem, hogy jó-e még vagy sem. De egyszer én neki adtam véletlenül olyat, ami állítólag már savanyú volt. Megitta az egész pohárral, aztán kezdett reklamálni, hogy vegyek másikat, mert ez már savanyú. Hát mondom, jókor szólsz gyerek :) De semmi baja nem lett tőle, pedig még csak négy éves. Ha egy négy évesnek nem lett baja a kicsit savanyú tejtől, akkor szerintem egy felnőttnek sem :) Maximum készíts be egy újságot a vécébe :)
2011. jún. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz bajod, ezek pasztőrözött tejek, csíramentesek. Esetleg hasmenés.

Ha édesnek érezted, akkor biztos, hogy nem volt romlott.

2011. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
sőt ha megsavanyodik akkor aludt tejet szoktak belőle csinálni :D én szeretem és soha semmi bajom nem volt :)
2011. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom megmondani pont milyen íze volt, de ehhez hasonló. A párom nagy tejivó, gondolom jól érezte. Én babakorom után leszoktam a tejről, rossznak éreztem az ízét, most döntöttem úgy, hogy mégis meg kéne erőltetnem magam, mert tudom, hogy a tejtermékek elvonása nem tesz jót a szervezetnek. A túró, tejföl, kefir, joghurt, és hasonlók egyébként sem mennek, szóval maradt a tej, ami ahhoz képest, hogy régen utáltam, most kellemes csalódást okozott.


Jól van, köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok. :)

Még egyszer köszi, és szép napot Nektek!

2011. jún. 23. 09:12
 7/8 anonim ***** válasza:

legfeljebb meghajt

ha házitej volt akkor nagyobb eséllyel. abból gondolm hogy édesebb volt, habár ha nem értesz hozzá akkor bármi lehetett. néhány házitejet nem fölöznek le és nem pasztőröznek, tehát teljes zsír és baktériumtartalma van (ami segít az emésztésben, stb kis mértékben)

DE ha érzékeny vagy rá és sokat iszol vagy romlottat, abból egész délutános program lehet. :)

a házitejet aznap vagy másnap meg kell inni, erősebb gyomrúak harmadnap forralással is ihatják, de akkor már lehet hogy a túró összeáll a tetején (akkor már szaga is lehet rendesen)

2011. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A legroszabb esetben befosol.Más nem fog történni.:)
2011. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!