Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok állandóan éhes?

Miért vagyok állandóan éhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves lány vagyok és az a problámám, hogy nagyon gyakran (van, hogy óránként) fellép nálam az éhségérzet.

Ha nem eszek valamit rövid időn belül, el kezdek szédülni, fáj a fejem..

Az étvágyam is megnőtt, sokkal többet eszek mint régen.

Inni iszok eleget, napi 1,5-2 liter vizet, azzal nincs gond.


Mivel hizékony tipus vagyok, próbálnék odafigyelni a helyes táplálkozásra, de így elég nehéz..

Talán ennek köszönhetően is, de az utóbbi 1,5 évben felugrott rám némi felesleg:5-8 kiló.

Mi lehet a baj? Vércukrommal nincs rendben valami?

Előre is tényleg nagyon köszönöm a válaszokat, mert fontos lenne.


2011. júl. 6. 04:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy szinte bármit eszek: gyümölcs/zöldség/tejtermék/ lisztes dolog..mindentől felfúvódok.
2011. júl. 6. 06:23
 2/5 Smartguy86 ***** válasza:

Ismerős a helyzet, nekem nemrég ugyanilyen problémám volt, csak nekem a hasam feszített és szörnyen émelyegtem, puffadtam is. Voltam gasztroenterológián, ott azt állították, hogy reflux és adtak rá gyógyszert, de attól még rosszabbul lettem, és nem is értettük, mert semmi tünet nem utalt refluxra a puffadáson kívül. Aztán próbáltak nálam enzímpótlást, de az sem segített. Volt egy eset, hogy jól leesett a vércukrom, akkor nagyon rosszul lettem. A kardiológiára mentem, és horror értéket mértek vércukorra (2 alattit)... Akkor cukros teától jobban voltam. Azóta ez nem fordult elő. Igazából az előzménye az egésznek az volt, hogy hízás miatt nekiálltam diétázni, elég radikális, hirtelen váltással.


A vizsgálatok semmi szervi bajt nem mutattak ki, a vérvételes vércukorszintem is rendben volt éhgyomorra. Szóval valószínű, hogy a nem megfelelő diéta úgy elveszi az erőt, hogy rosszul lehet lenni tőle. Én azt javaslom, hogy egyél tápláló ételeket és ne próbálj meg úgy fogyni, hogy nem eszel eleget. A fogyás egyetlen módja a kalória deficit, de ezt nem szabad radikálisan elérni. Edzeni kell és úgy kell enni normálisan, napi 4-5x. Vízből ihatsz többet is, 3-4 litert, az éhségérzet ellen is jó.


Amúgy lehet nem ártana konzultálnod a háziorvosoddal. Felmerült még nálam a pánikbetegség, illetve a szorongás is mint lehetőség, mivel az is okozhat ilyen dolgokat. Puffadást, gyomorszáj elzáródást, amitől nem tudsz böfögni és az nagyon el tud szédíteni - én szabályosan rosszul lettem párszor emiatt!


Ha a vizsgálatok nem mutatnak semmit, akkor kizárólag a lelki/pszichés eredet lesz valószínű, amire sajnos nincs megoldás gyógyszerrel, mert 20 évesen nem fognak rákapatni valami nyugtatóra. Egyetlen lehetőség az önkontroll! Meditálni kell, légzőgyakorlatokat végezni, nagyon fontos, hogy a stresszhelyzeteket oldd meg az életedben, mert azok a kiváltó okai főleg (tudat alatt is lehet, pl régi feldolgozatlan esemény: szakítás, haláleset a családban, ilyesmik).


Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Smartguy86 ***** válasza:

Még annyit fűznék hozzá, hogy ajánlották nekem, hogy szedjek bélflóra gyógyszert. Pl ezt: [link]


Ez rendbe teszi a beleket, nálam a bélpuffadást teljesen megoldotta. A gyomromnál még néha jelentkezik ez a böfögés akadályozottság, de egyre ritkábban (ez valószínűleg stressztünet!).


Ajánlom még a kamillateát, meginni, mert valószínű, hogy a koplalás a gyomorfaladnak is ártott rendesen, és gyulladásban lehet itt-ott, ami rontja a felszívódást ( a kamillatea gyulladáscsökkentő). Emiatt a kaja sokáig van a gyomorban, elkezd erjedni és ez okozza a gázokat (amúgy a belekben is - a belek mozgását meg kell vizsgáltatni, de nálam pl rendben voltak, mégis puffadtam - ezért segített a bélflóra gyógyszer). A másik fontos dolog: Ne egyél gyorsan és mindig rágd meg a kaját rendesen! A rágás nagyon fontos, mert ha nem rágod meg, akkor megintcsak sokáig lesz a gyomrodban, a gyomrod szenvedni fog vele, hogy összepépesítse, ez felszaporítja a savadat is, ami utána gyomorpuffadáshoz vezethet!

2011. júl. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Minél előbb felkeresem a háziorvosomat, jó lenne ennek a végére járni.

Már körülbelül 16 éves korom óta megrögzötten fogyózom, állandóan azon kattog az agyam, hogy mikor mit eszek..

Volt olyan korszakom is, hogy egy napokig szinte semmit sem ettem..

Aztán (szülöi hatásra) egy időre felhagytam ezzel és próbáltam normálisan enni,úgy mint mások, meg is lett a következménye, ugye a pluszkilók.


Nagyon érdekes, hogy említettél lelki eredetű problémákat is, ezekre nem is gondoltam volna.

Szorongásos gondjaim voltak,tavaly voltam ez miatt párszor pszichológusnál is, de egy idő után nem mentem többet, mert nem tudtam annyira megnyilni neki sem.

Pedig ez az utóbbi időben rosszabodott is, talán depressziós is lettem.

Valóban sokat is stresszelek a suli, munka, család miatt..

2011. júl. 6. 08:17
 5/5 Smartguy86 ***** válasza:

Ebbe a hibába estem én is, hogy a fogyózást úgy képzeltem el, hogy mostantól nem eszem azt, amit eddig. Átálltam nehezen emészthető kajákra (rozskenyér, zabpehely), és mellette más szénhidrátot nem nagyon fogyasztottam. Ez be is tett hamar, ilyen diétát nem lehet fenntartani sokáig. Aztán jött a refluxos doki, hogy ezek után még csökkentsem a kaját, egyek csak krumplit répával... meg felírták ezt a savcsökkentőt. Nem csoda, hogy rosszul lettem tőle...


A fogyást csak úgy lehet kivitelezni, ha sportolsz is mellette. A sport egyébként nagyon jó stresszlevezető, önbizalmat is ad - mondjuk úgy nehéz, ha sport közben is néha-néha rosszul leszel... ezért kell rendesen enni.


A stressz tényleg nem könnyű eset, tudat alatt is marcangolhat, nem is veszed észre, hogy bajod van, aztán csak kitör rajtad az érzés. Vagy a stresszt kiváltó dolgokon változtass, vagy a saját hozzáállásodon! Utóbbi néha egyszerűbb, mert nem lehet mindent egyszerre megoldani.

2011. júl. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!