Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen májvédő étrendet...

Milyen májvédő étrendet alkalmazzak? Alulmüködik egy enzimem, magas a billirubin szintem.

Figyelt kérdés
Gilbert kóros vagyok, és vmi olcsó és könnyen elkészithetö ételeket szeretnék enni, de egyetemistaként szinte alig van idöm. Orvosaim nem sokat mondtak rola, azt mondták csak, hogy ne igyak alkoholt... de nem csak az rossz a májnak. és aknés vagyok már ösidök ota. lehet a gilbert kornak köze hozzá? köszi 19/L
2011. júl. 7. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Kerüld a zsíros ételeket is. Meg ha fájdalomcsillapító kell, akkor olyant szedj, amit a vese bont le, nem a máj.
2011. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
honnan lehet tudni h vese vagy máj bontja le?
2011. júl. 7. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:

alkohol, cigi, drog kilőve

hanyagold a feldolgozott termékeket is, mint a müzlik, édességek, kész, félkész ételek, mert tele vannak színezékkel tartósítóval, stb, ami mind méreganyag, és terhelheti a májad.

2011. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az orvos/patikus megmondja. Ha vény nélkül veszed, olyant kell kérni, amit a vese bont le, ha orvos írja fel, akkor meg szólni kell neki.
2011. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! sajnos eddig itthon föleg tartalmas husos zsiros értelek vtak és kevés zöldség. lehetséges h a sok felhalmozodott méreganyag miatt van sok mitesszerem is? 1 éve probálok jobban figyelni a kajára de nem tisztulok ki:(
2011. júl. 8. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!