Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítesz kiválasztani melyikek...

Segítesz kiválasztani melyikeket szedjem?

Figyelt kérdés

Szóval, a választási lehetőségek:

-Everyone multivitamin

-365+ Vitamin-fogyókúrázóknak

-365+ Vitamin-vegetáriánusoknak

-Calcium (pezsgőtabletta)

-LadeeVit(?) vitamin-terheseknek.


Csak fogyókúrázom, szóval kéne..:) 13 éves vagyok.: D Köszönöm.


2011. júl. 8. 22:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Üdv!

Valóban egyiket sem kéne szedned. Terhesvitaminról: a terheseknek kialakított vitaminkészítmények nem véletlenül mások, mint a normál tabletták: sokkal alaposabban beépülnek, segítik a testsúly növekedését, nagy mértékben segíti a tápanyagok raktározását (remélem nem kell kifejtenem, miért), így ezzel kb azt éred el, hogy ugrásszerűen meg fog nőni a testsúlyod. Manapság azért születik olyan sok nagyméretű/súlyú csecsemő, mert az anyukák ilyet szednek. Többek közt ezért is megy le nehezen a szülés utáni súlyfelesleg (ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy ezek a készítmények nem jók, de szervezetfüggő, és megfontoltan kell kiválasztani).

A többit is mellőzni kellene. Nem egy olyan embert ismerek, aki nem értette, miért hízott 5-10 kilót 2 hónap alatt, amikor ugyanannyit eszik. Utána kiderült, hogy multivitamint kezdett szedni, amikor abbahagyta, és kiürült a szervezetéből a sok fölös anyag, könnyedén leadta.

A vitamint túl lehet-e adagolni?Igen. (Ezeknek mind utánaolvashatsz orvosi könyvekben, szaklapokban, vagy hiteles internetes forrásokban).

Én is csak a gyógyteák megfelelő alkalmazását tudom ajánlani, napi mozgás, ésszerűen kialakított diéta (még véletlenül sem koplalás, ez vezet a jojo-effektushoz).

Ha ezek ellenére ragaszkodsz a sok sz@rhoz, (már bocsánat), csak azt tudom mondani: Hajrá! A legtöbb ember a saját kárán tanul, a bölcsebbek tudnak máséin is.

2011. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Húha:D Köszönöm szépen;D

Mindig azt hittem, hogy a terhes nőknek szántban sokkal több vitamin van..szóval ja, köszi szépen:D

2011. júl. 13. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!