Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Volt más is ilyen helyzetben?...

Volt más is ilyen helyzetben? Két napja megy a hasam, bármit eszem, azonnal megyek a wcre, és hasmenés formájában kijön, de olyannyira, hogy vissza sem tudom tartani . Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ételtől vagy vírustól. (Vagy ételben lévő vírustól, pl. szalmonella.) VAgy baktériumtól.

Viszont: hasmenésre nem lehet enni. Amíg eszel, addig fogsz wc-re rohangálni. Détázni kell, sok folyadék (nem csak víz, hanem cukros dolgok is kellene, a víz csak kimossa az ásványi anyagokat) - kiszáradás ellen.

Enni csak: főtt krumpli üresen, főtt rizs, főtt répa, esetleg pirítós fehér kenyérből, minimális vajjal/margarinnal, kicsit sózva. Semmi mást.

Ha bírod, akkor a cukros kóla ajánlott ilyenkor. Ha fáj a gyomrod, akkor nem.

Ha diéta mellett sem múlik 1-2 napon belül, akkor doki, vagy lázad van, vagy rosszul vagy (kiszáradás: szédülés, stb.), akkor azonnal doki.

Kb. ennyi.


Ui: széntabletta és társai kerülendők, mert ha nem jön ki, belül okoz gyulladást.

2011. júl. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ui: tejtermék is tilos természetesen
2011. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket...Ilyen még sosem fordult velem elő....Eléggé fáj a hasam, is....és viz szerű hasmenés ürül...Én izulin rezisztens vagyok,és PCOS is, nem rég szültem ,és csak hat hónap után kell kontrolrra menni...Nem tudom ezek befolyásoló tényezők- e..
2011. júl. 15. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem is valamilyen baktérium, fertőzés okozza a gondot

nem ettél mosatlan, nyers gyümölcsöt, zöldséget? vagy tejterméket, húst ami nem volt normálisan lehűtve vagy megfőzve, átsütve?


próbáld kimélni a gyomrod, kis főtt-vajas krumpli, rizs (sózd meg mert az ásványi anyagokat pótolni kell) kis főtt husival, almakompóttal, befőttel

sült alma, almachips, reszelt alma cukorral, főtt répa,

banán, 1-2 kocka minőségi étcsoki, gyümölcs, fekete tea cukorral

viz-tegyél bele sót szintén az ásványi anyagok miatt

almalé ha nem leszel jobban orvos

2011. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!