Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Babavíz és ásványvíz (mentes)...

Babavíz és ásványvíz (mentes) helyett vízszűrő?

Figyelt kérdés

Kismamaként + 2 baba elég sok vizet fogyasztunk, kizárólag 3-4 féle van amit szeretek, és azt adom a gyerekeknek is.

Csapvizet meg nem innám, sem a gyerekeknek nem adom.

Ha vennénk vízszűrőt azt a vizet adhatom a babáknak?

Értem itt arra a kérdést, hogy abban a szűrt vízben már nem maradna semmi sem, nem?amire esetleg szükségünk lehet a szervezetünknek.Illetve a babáknak is kimondott ezért van a babavíz is mert olyan tápanyagokat tartalmaz.

De már utálom a sok palackot és a drága ásványvizeket.


Ti használtok ilyen szerkezetet?Babáknak is lehet adni ezt a vizet?


2011. júl. 18. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet adni, de nagyon nézz körül fórumokon, a sima kancsós többet árt, mint használ, az a készülék, amit érdemes beszereltetni 350e-től kezdődik sajnos. Mi is eldöntöttük kb 1 éve, hogy beszereltetjük, aztán nem lett belőle semmi, éves karbantartási díj van és emellett kell még gondolni külön az ásványi anyag pótlásra is, hiszen mindent kivonsz a vízből, nem csak a klórt és az egyéb vegyszereket, hormonokat. Így már csak igazán hosszú távon jön be az ára.
2011. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát én max 20 ezerért gondoltam, láttam csapraszerelhetőt....


nemtudom :( tanácstalan vagyok

2011. júl. 18. 14:20
 3/4 anonim ***** válasza:
no, az is a semmit nem ér kategória, tényleg érdemes 1 órát rászánnod és különböző fórumokon megnézned
2011. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nemrég hasonló cipőben jártam én is, hasonló összeget is szántam a problémára, mint Te, azzal a különbséggel, hogy mellettem nincs két gyerek.

Csatlakozom az előttem szólókhoz! A legjobb amit találtam, ha nem is 350 ezer, de 300e. felett volt, bár ebben már nem csak a gép ára volt. 20e. körül meg nem kapni olyat, amit kétségek nélkül lehet használni, akkor meg minek?

Kis „víztechnikai tanácsadótól” ( [link] )kapott (rá)segítséggel utánaszámoltam, meddig is éri meg elmenni. Elég komoly fizikai munka mellett átlagosan én is megittam legalább két palack jóféle ásványvizet egy nap, ami egy nap 200-250 forintba került. Ez egy év alatt olyan 80e, vagyis ennyit lehet megspórolni évente. A legjobban kamatozó bankbetéttel 80e éves kamathoz, kb 1 milliót kell berakni. Persze a gép nem kerülhet ennyibe, mert azt üzemeltetni is kell! Ha például 40e. évente az üzemeltetés, és még spórolni is akarsz akkor reális a 300e. De csak a bankbetéthez képest! Egy befektetésnél elvárható hogy 5 éven belül megtérüljön. Végül is 170e.-ért vettem gépet, évi 25e. üzemeltetéssel. Ez nagyjából 3 év alatt megtérül. Ez a gép ugyan olyan jó vizet ad, mint a 300e. forintos, de sok mindent nekem kell csinálni, amit az automatikusan megold. Nekem az a pár óra évente megéri, hogy majd a felébe került. Egy több fős családnak a 300.e is hamar megtérül. Mindkettő vize már nyugodtan adható gyerekeknek is, függetlenül attól, hogy milyen szennyezés éri a csapvizet.

2011. szept. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!