Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Addig eszek ameddig előttem...

Addig eszek ameddig előttem van a kaja, mit csináljak?

Figyelt kérdés

175 centi vagyok és 53 kg. lány.

olyan vagyok, hogy ha van előttem kaja azt addig eszem ameddig el nem fogy vagy rosszul nem leszek.

a másik: össze vissza eszek mindent. eszek egy kis spagettit utána egy kis gyümölcslevest utána kakaóstésztát majd egy kis zöldséglevest. és lehet utána még eszek egy két gombóc fagyit. nálam ilyen egy főétkezés.

össze vissza nasizok. egész nap eszek. ehhez képest nem vagyok kövér. viszont ha ülök látszik a narancsbőrőm és a fenekemre hízok.

nagyon sokszor elrontom a hasam és fáj a gyomrom. görcsöl..akár órákon át. de ez engem nem tart vissza attól hogy egyek.


mit csináljak? ez biztos nem normális! ez is azt hiszem egy kór..vagy betegség.

a túlevés.

valaki tud segíteni?


2011. júl. 18. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
hányni is szoktál utána?
2011. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem betegség, hanem akarat hánya.

Egyszerűen szedj ki valamennyit a tányérodba, és annyit is egyél. Ne egyél édessgéget, nem nagy dolog..

Vagy ne is tarts otthon nasit..

2011. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták akarat kérdése minden.

Próbáld meg azt, hogy nem eszel össze vissza mindent.

Szerintem ennek lelki okai is lehetnek, hogy állandóan eszel.

Én a narancsbőröm miatt kezdtem el lemondani az ételekről, pedig nem vagyok duci sem. vékony alkatú vagyok, de még is volt/még talán most is van narancsbőröm de sokkal jobb a helyzet mióta teszek is ellene:).

Régen nagyon szerettem chipset enni, csokit, mekis kajákat, sültkrumplit dögivel, pizza , fehér kenyér..stb.

De most már próbálok odafigyelni az étkezésre, hogy ne legyen még súlyosabb a helyzet. Folyadékot mennyit iszol? Mert ez sem mindegy. Mindennap legalább 2-3L vizet meg kéne inni. Nem gyümölcslét, hanem vagy ásványvizet bár én inkább a szénsavmentes forrásvízre szavazok..A zöld tea is méregtelenítő hatású.

De hidd el nekem! Amíg te el nem határozod azt, hogy most visszafogod magad és nem eszel túl sokat, addig nem fog menni. Minden akarat kérdése. és hinned kell azt, hogy sikerülni fog! Ezek a legfontosabbak. És persze türelem is kell hozzá.

Tedd azt, hogy fokozatosan visszaszoktatod magad a normál étkezéshez. És próbálsz egészségesebben élni, mert az biztos, hogy nem egészséges, hogy össze vissza eszel mindent és nem hagyod, hogy meg emésztődjön az étel.:S

De a legjobb az, hogy felismerted, hogy ez nem jó. Szóval már a változás útján vagy. Már csak Tőled függ minden! Sok sikert hozzá!És sosem szabad feladni;) Csak eleinte nehéz, az első napokban vagy hetekben, aztán meglátod sokkal könnyebb lesz és még könnyebb.

2011. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez is az étkezési zavar egyik fajtája, menj orvoshoz, mert ebből csúnya dolgok is kialakulhatnak.
2011. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Keresned kell egy egészséges pótcselekvést az evés helyett. Ehhez akaraterő is kelleni fog!

Ha evési kényszered van, javaslom neked, hogy menj ki egy kicsit biciklizni, futni görkorcsolyázni vagy valami hasonlót csinálni amihez kedved van.

Esetleg ha eljársz rendszeresen fitneszterembe, akarva-akaratlanul is rá fogsz állni az egészséges étkezésre. A szervezeted meg fogja tőled követelni a helyes étkezést, mert az tudja, hogy mi a jó neked. Így kevesebb akaraterő kell hozzá.

2011. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

nem szoktam utána hányni.

és sportolni se szoktam nagyon. :/

ami elég nagy baj.

régen amikor folyamatosan sportoltam feszes volt a fenekem. most meg lelöttyedt :(

most akkor el kéne mennem orvoshoz?

2011. júl. 19. 09:24
 7/7 anonim válasza:
67%

Megfertőzött korunk liberális szemete.


Régen egy étkezés az étkezés volt. Leült a család és elköltötte ebédjét.

Mindennek volt ideje és helye.


Tervezd meg előre, hogy mi lesz az ebéded. Azt tedd ki az asztalra, és fogyassz belőle annyit, amit ép ésszel helyesnek ítélsz.


Ez nem betegség. Csak ha annak tartod. Mindenki felül tud kerekedni ezeken a "démonain".


Próbálj olyan emberi közeget találni ami segít ebben.

Sok szerencsét!

2011. aug. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!