Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folyamatosan ennék. Igazából...

Folyamatosan ennék. Igazából mindegy, hogy mit azok közül, amit szeretk, csak egyek. Mindig kell, hogy legyen vmi előttem, hogy legyen a számban. Hogy szokjak le erről?

Figyelt kérdés
Régebben anorexiás voltam, de ma már nincs problémám ezzel. Mindig csinos voltam, de most feljött rám 4-5 kg. És nagyon zavar. Egész nap eszek. Szerintem napi 6 órát. Az a gond, hogy rengeteg kaja van itthon, rengeteg!!! Annyi édesség, mint egy ABC-ben. Legalább 15 féle csoki, kekszek, olajos magvak, chips -rengeteg, nápolyi, csomó különlegesség, 5-6 féle fagyi, sós ropik stb, stb. Normál kaja is nagyon sok! 18 éves vagyok, lány, szüleimmel élek, nem mondhatom nekik, hogy ne vegyenek ennyi mindent. Ők is nasiznak, de csak este és mértékkel. Én meg tudok enni 2 tábla csokit 30 perc alatt. Az is közrejátszik, hogy semmi dolgom. Egész nap az csinálok, amit akarok. Ha lenne programom, akkor nem lenne gond, de így unatkozom és eszek. Tvzés, számítógépezés, dvd-zés közben. FOLYAMATOSAN!!!! a WC-re is kajával megyek!!!! Csoda h nem vagyok 100kg!!! Hogy küzdjem le???? Van, amikor délben felkelek, és eszembejut, hogy megyek a Mekibe. Beülök a taxiba, veszek kaját kb. 20.000ft értékben és hazamegyek és megeszem mindet!! Kb. 2 óra. Utána jó kb. 10 percig. Utána megyek megint a konyhába egy csoki, egy kis keksz. Mit vigyek még be? csokis mogyoró, chips... Ezeket is megeszem. Érzem, hgy sok. Megyek eszek almát répával. Miután befejeztem megint eszek. Egész addig, amíg el nem alszom. Hogy álljam meg, hogy ne egyek?? Szerintem ez már beteges. Most is eszem, és mér azon gondolkozom, hogy mit fogok enni, ha ezt megettem. Ötletek, hogy hogy szokjak le erről? :)
2009. júl. 24. 02:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pontosan tudod,hogy mit kéne tenned.Le is írtad.Ha lenne dolgod,el foglalnád magad,akkor nem ennél unalmadban.Keress munkát a nyárra,hidd el,akkor örülnél,hogy a hajtásban legalább ebédelni tudsz és esetleg vacsi,ha hazaérsz.Tudom milyen nehéz megállni,hogy ne nassoljon az ember,főleg film nézés közben.De a megoldás kulcsa a kezedben van,foglald le magad máshogy!
2009. júl. 24. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
enni jó..aztán meg van ilyen periódus az ember életében, hogy tömi a hasát minden jóval..egyébként valami hiányzik és azt az étellel pótolod..szeretet hiányod van..nézz magadra és mond, hogy szeretlek..aztán kezdj értelmesen hozzáállni az életedhez..mondjuk olvass ki pár könyvet, járj társaságba vagy keress diákmunkát és ez bizony jót fog tenni az önbecsülésednek..
2009. júl. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

foglald el magad, és lehetőleg ne otthon, úgy tűnik, nagyon ,,kísértő" a közeg, túl sok a kaja, ha nem akarsz enni, is eszebde jut, mert tele van a ,,raktár".

én a helyedben, ahogy már írták, megpróbálnék munkát taláni. amíg ez nincs, szervezz programot a barátaiddal, pl. ha túráztok egyet vagy a strandon hülyéskedtek, nem a kaján fog járni az eszed. menj a barátnőkkel divatot bámulni, csináljatok csajod programokat (pl. mindenki készít a másiknak egy új frizurát meg sminket...stb.:)

Ezek időigényesek, szórakoztatóak és nem a kaján jár majd az eszed.

ha van olyan tanfolyam, ami érdekel, iratkozz be! az lefogalna agyilag is!

31/L

2009. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csajod=csajos program, bocsi:)
2009. júl. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csinálj egy kis partit, és próbáld meg (ha a szüleid is megengedik) a nasik nagy részét felzabáltatni (: Ha mindenki eszi, akkor hamar elfogy, és nem lesz tőle bűntudatod, hogy etted meg mind :D

ha ez nem válik be, jól rágd meg a kajákat, meg a rágás telítettséget okoz, így hamarabb érzed úgy, hogy elég!

Az is okos megoldás, hogy programokra mész, de kényszerből tedd, mert az csak ront a helyzeteden! (:

2009. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bocsii, úgy értettem NE kényszerből twss (:
2009. júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!! Van amikor azért mondok le programokat, hogy itthon ehessek, inkább mkit magamhoz hívok. Az sem jó ha party-t rendezünk, mert ha elfogyik akaja, akkor megint veszünk. :S Nem kérhetem a szüleimet, hogy ők se egyenek. Rajtuk nincs felesleg, anyukámon egy nagyon pici... Dolgozni sem tudom, mert felszedtem 4 kg, régebben modellkedtem, de már nem is érdekel. Fotózásokra járok néha, de ez nem állandó. Hova menjek máshova dolgozni, Mekibe? :)

Tényleg az lenne a megoldás, ha lekötném magam. Az a lényeg, hogy minél kevesebbet legyek itthon.

2009. júl. 24. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!